Kategoriler
Rehberler

Android: Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek

Android‘li akıllı telefonunuzda bir uygulamanın açılmasını engellemek niyetindeyseniz bu küçük rehberimizde ele aldığımız aşamaları takip edebilirsiniz. Akıllı telefonlarımız şüphesiz hayatımızın vazgeçilemez birer parçası halini aldı. Cihazlarımız yanımızda olmadığında ya da şarjları bittiğinde kendimizi net şekilde güvende hissedemiyoruz. Bu cihazlar ayrılmaz birer parçamız halini almış durumda. Diğer taraftan gün içerisinde çalışma saatlerinde akıllı telefonunuz sizi işlerinizden alıkoyabilir, dikkatinizi dağıtabilir ve üretkenliğinize balta vurabilir. Bu noktada belirli zaman dilimleri için bir uygulamanın açılmasını engellemek isteyebilirsiniz. Android‘li akıllı telefonunuzda bir uygulamanın açılmasını engellemek için Google Play mağazasından yükleyebileceğiniz üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek. İşlem oldukça basit, yalnızca aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Android: Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla ( OFFTIME ) – Distraction Free uygulamasını Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?
OFFTIME – Digital disconnection
OFFTIME – Digital disconnection

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırdığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Unplugging seçeneği ile devam edin.

Android Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek 1

Ekran görüntüsündeki arayüz karşınıza geldiğinde (Would you like to restrict app access?) Yes seçeneğine dokunun.

Android Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek 2

Bu aşamada alt kısımda yer alan Apps Blocked seçeneğini kullanın.

Android Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek 3

Karşınıza akıllı telefonunuzda kurulu olan uygulama ve oyunların bulunduğu bir liste gelecektir. Engellemek istediklerinizi buradan işaretleyerek seçin.

Android Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek 4

Uygulamaların engelleneceği zamanlamayı ayarlayın ve ardından Start butonuna dokunun. Belirlediğiniz zaman aralığında seçtiğiniz Android uygulamalarının açılması engellenecek ve siz de dikkatinizi işlerinize verebileceksiniz.

Android Bir Uygulamanın Açılmasını Engellemek 5