Kategoriler
Rehberler

Android: Ev Ağına Bağlanınca Ekran Kilidini Kaldırmak

Android akıllı telefonunuzda koruma amaçlı olarak ekran kilidi kullanıyor ama bunu açmaktan sıkılıyorsanız güvenli olduğunuz ev ağına bağlandığı anda ekran kilidinin otomatik olarak devre dışı bırakılmasını sağlayabilirsiniz.

Android: Ev Ağına Bağlanınca Ekran Kilidini Kaldırmak

PIN ya da çizim kilidiyle korunan bir ekranı açmak biraz daha fazla zaman alabiliyor. Bunun için Ayarlar içinden Güvenlik kısmına girip ekran kilidini seçmeniz gerekiyor.

set-PIN

Bu sayede güçlü bir korumaya sahip olmak mümkün ama evde böyle bir çözüm şart değil. Dışarı çıkınca ve eve gelince bunu değiştirmek istenen bir durum değil. Ücretsiz ve güçlü bir uygulama olan Llama kullanarak sorunu aşabilir ve Wi-Fi ağına evde bağlanınca otomatik olarak kapatabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.kebab.Llama]

Uygulamayı kurunca detaylı bilgiler alacaksınız. Events sekmesine odaklanmak gerekiyor ve varsayılan olarak gelen sessiz profil gibi seçenekler var. Llama ile bir işlemi otomatikleştirmek için Events sekmesine girip alttaki kısma inin ve artıya tıklayıp ad verin. If seçeneğine bir durum ekleyin ve Wi-Fi ağınıza bağlanma durumunu seçin.

llama-events-feature

Ağınızı seçtikten sonra event ekranına geri dönün ve Wi-Fi modülünüz açık değilse açmayı unutmayın. Ardından fonksiyon ekleme alanına gelip ekran kilidi parolasını seçin. Llama bir sistem yöneticisi olarak seçilmek zorunda. Buna izin verince ayar değiştirebiliyor olacak.

llama-enter-password

Aynı işlemi bir kez de tersten eklemelisiniz ki Wi-Fi ağı dışına çıkınca ekran kilidiniz aktifleşsin. Bunun için adımları tekrar edin ve son adımda aktifleştirin.

llama-toggle-screen-lock

Artık uygulamayı kullanarak daha başka atamalar da ekleyip kullanabilirsiniz. Program biraz karmaşık gelebilir ama öğrendikten sonra işinizi kolaylaştırıyor olacak.