Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: Alarmlara İsim Vermek

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda Alarmlara İsim Vermek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonlarımızın en faydalı özelliklerinden birisi şüphesiz saat uygulamalarındaki alarm seçeneği. Sabahları uyanabilmek ve işe / derse yetişebilmek için bu güzide cihazlarımızdan faydalanıyoruz. Tabii akıllı telefonlarımızla çok sayıda alarm ayarlayabilmemiz mümkün, sadece sabah kalkmayı düşünmemek gerek. Android ve iOS işletim sistemlerinde stock saat uygulaması ve alarm özelliği mevcut. Alarmları yalnızca sabah uyanmak için değil de farklı amaçlar -özellikle hatırlatmalar- için de kullanıyorsanız onları isimlendirmek işinize yarayabilir. Android ve iOS işletim sistemindeki saat uygulamalarında Alarmlara İsim Vermek mümkün.

Android ve iOS: Alarmlara İsim Vermek

iPhone’da alarmları adlandırmak için öncelikle cihazdaki Clock uygulamasını açın. Ayarladığınız mevcut alarmlardan birisini adlandırabilir ya da yeni bir alarm oluşturabilirsiniz, orası size kalmış. Zaten işlem kolaylıkla halledilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Daha önceden ayarladığınız bir alarma isim vermek için arayüzde Alarms sekmesini görüntüledikten sonra sol üst kısımda yer alan Edit seçeneğine dokunun. Alarmları düzenleme modu aktive olacaktır. Dilediğiniz bir alarma dokunun. Yeni bir alarm oluşturmak isterseniz sağ üst kısımda yer alan + simgeli butonu kullanabilirsiniz.

Android ve iOS Alarmlara İsim Vermek 1

Her iki durumda da alarm seçeneklerini düzenleme ekranı karşınıza gelecek. Label alanına dokunun ve buraya dilediğiniz adı / hatırlatma notunu girin. İlgili zaman gelip alarm devreye girdiğinde bu mesajı ekranda görebileceksiniz.

Android ve iOS Alarmlara İsim Vermek 2

Android’de de benzer aşamalar söz konusu. Clock uygulamasını açın ve isimlendirmek istediğiniz alarmın üzerine dokunun. Label seçeneği ile devam edin ve dilediğiniz ismi / bilgi notunu girin. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Android ve iOS Alarmlara İsim Vermek 3

Alarmın aktif olma saati geldiğinde ekranda bilgi notunu da görebileceksiniz.