Kategoriler
Rehberler

Android: Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek

Android‘li akıllı telefonlarda ekranın soluna uygulama paneli eklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza çeşitli işlevlere sahip çok sayıda uygulama ve oyun yüklüyoruz. Uygulamalara genellikle Android’in uygulama tepsisinden ve ana ekranda konumlandırdığımız kısayollar aracılığıyla kolayca ulaşabiliyoruz. Uygulamalara erişimi kolaylaştırmak ve cihazınızı özelleştirmek adına ekranın soluna uygulama paneli eklemek isteyebilirsiniz. Tabii bu işlem için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Dilerseniz Android‘de ekranın soluna uygulama paneli eklemek için faydalanabileceğiniz uygulamaya daha yakından bakalım.

Android: Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek

Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama arka planda çalışıyor ve ekranın solundan kaydırma hareketi yaptığınızda panele kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Android işletim sistemli akıllı telefonunuza Circle Sidebar uygulamasını yükleyin.

[appbox googleplay id=com.zeeshan.circlesidebar&hl=en]

Kurulumun tamamlanmasının ardından uygulamayı çalıştırın. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere uygulama ile ilgili tanıtım ve çeşitli ipuçlarını içeren slaytlarla karşılaşacaksınız. Next butonu ile ipuçlarına göz atabilir, Skip butonu ile bu kısmı atlayabilirsiniz.

Android Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek 1

Sonraki aşamada Circle Sidebar akıllı telefonunuzdaki fotoğraf, medya ve dosyalara erişim izni talep edecektir. Allow butonu ile onay verin.

Android Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek 2

Ayarların yer aldığı panele erişin, buradan ekranın soluna ekleyeceğiniz panelin rengi, transparanlığı, konumu, genişliği ve yüksekliğini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Android Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek 3

Artık akıllı telefonunuzda ekranın solundan sağına doğru kaydırma hareketi yaptığınızda Circle Sidebar’ı kullanabileceksiniz.

Android Ekranın Soluna Uygulama Paneli Eklemek 4