Kategoriler
Rehberler

Android: Gürültüsüz, Temiz ve Net Ses Kaydı

Etkinlik, seminer, toplantı gibi yerlerde konuşmaları sesli olarak kaydetmek istediğiniz olmuştur. Buna yönelik çeşitli akıllı telefon uygulamaları var ve çoğu cihazla bir seçenek yüklü olarak geliyor ama mikrofondan gelen ses girişini dahili bellekte depolamaktan başka işlevleri yok.

Android: Gürültüsüz, Temiz ve Net Ses Kaydı

İstenmeyen gürültüleri aradan çıkaran ve kayıtları daha net biçimde anlamanızı sağlayan bir ses kayıt uygulaması arıyorsanız aradığınınız çözüm Cogi Voice Recorder olabilir.

[appbox googleplay id=com.cogi.mobile]

Cogi uygulamasını indirip kurduktan sonra kayıt seansı başlattığınızda etrafı dinlemeye başlar ve herhangi bir kayıt yapmaz. Ardından neler söylendiğini hatırlamak istediğinizde sihirli değnek devreye girer ve ortadaki butona bastığınızda kayda geçer ve siz durdur diyene kadar devam eder ama dursa da dinlemeyi sürdürür.

Cogi-screenshot-1

Elbette kimi zaman dinlediğinizi kaydetmek istediğinize karar vermeniz zaman alabilir ve iş işten geçmemesi için Cogi dinlediğini kullanarak 15 saniye geriden kaydı saklar. Böylece siz dinlerken önemli bir kısmı anladığınızda hemen tuşa bassanız bile oluşacak kayıp engellenmiş olur. 15 saniye az geliyorsa 5, 10, 45, 60 saniye olarak değiştirebilirsiniz.

Cogi-Voice-Recorder-01

Cogi aynı zamanda notları elle yazma ve ses kayıtlarına ekleme imkanı da veriyor. Kamera açarak fotoğraf çekebilir ve daha sonra nota bakarken bu fotoğraftaki içeriği (çizim vb) de görebilirsiniz. Önizleme ekranında değişiklikleri görebilir ve kaydedebilirsiniz. Kayıt sırasında tarih ve isim dışında etiket eklenebiliyor. Ses kayıtlarına ait dalga seviyesi görünümü de ekleniyor. Kayıt uzunluğu ve kolayca dinlemek mümkün.

Cogi-Voice-Recorder-02

Kolayca arama desteği de içeren uygulama sesli kayıtlara gerek duyanların işini kolaylaştırıyor olacak. Elbette bu derece fazla özellik içerdiği için kurulumdan sonra istenen farklı izinlere onay vermeniz gerekiyor.