Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Maps: Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Google Maps uygulaması ile gerçek zamanlı konum paylaşımı yapmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Google Maps / Haritalar uygulaması araç kullanırken faydalandığımız başarılı bir uygulama. Arkadaşlarınızla buluşmak üzere yola çıktığınızda onlarla konumunuzu bildirmek üzere konuşmak yerine gerçek zamanlı konum paylaşımı özelliğini aktive etmek daha güvenli olacaktır. Canlı konum paylaşımı özelliği Google Maps’e kısa bir süre önce dahil edildi. Duyurusu aylar önce yapılmış olsa da global olarak kullanıma açılması biraz zaman aldı diyebiliriz.

Google Maps'in yeni özelliği: Gizli mod! - Teknolojiden Son Dakika ...

Google Maps: Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle Google Maps / Haritalar uygulamasını açın. Sol üst kısımda yer alan hamburger menü simgesine dokunun ve açılan paneldeki Share location seçeneğine dokunun.

Google Maps Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır 1

Burada konumunuzu arkadaşlarınızla ya da yakınlarınıza paylaşabiliyorsunuz. Konum paylaşımı için süre kısıtlaması belirleyebilir ya da canlı konum paylaşımının siz kapatana kadar devam etmesini sağlayabilirsiniz. Konumunuzu kendisiyle paylaşmak istediğiniz kişileri seçmek için Contacts seçeneğine dokunun ve ya da takip bağlantısını göndermek için mesajlaşma uygulamanıza dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Google rehberinizde yer almayan kişilerle de link göndererek gerçek zamanlı konum paylaşımı yapabilirsiniz.

Google Maps Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır 2

Google Maps / Haritalar uygulamasında konumunuzu anlık olarak paylaştığınız kişileri görüntülemek için uygulama arayüzünde sol üst kısımda bulunan hamburger menü simgesine dokunun. Settings > Location Sharing yolunu izleyin. Burada konumunuzu kendisiyle canlı olarak paylaştığınız kişilerin listesini göreceksiniz. Bu ekrandan dilediğiniz kişileri konum paylaşım durumunun dışında bırakabilirsiniz.