Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: GarageBand Yetmiyorsa Auxy İle Müzik Yapın

Apple’ın GarageBand adlı müzik hazırlama uygulaması artık iOS ve Mac kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor olsa da bu alanda hızlı bir çıkış yapan bir diğer ücretsiz uygulama olan Auxy ön plana çıkıyor. 2016 Apple Tasarım ödülüne sahip olan uygulama iOS ortamında dengeyi kuruyor.

Auxy Now For iPhone, Redesigned With New Synth Engine - DJ TechTools

iOS: GarageBand Yetmiyorsa Auxy İle Müzik Yapın

iOS dünyasında yaratıcı olanlara özel çok sayıda uygulama var. Bazıları bas, bazıları elektronik, org gibi farklı amaçlara hitap ediyor. Çok sayıda güçlü ve özellikli uygulama kullanıcı dostu olmayabiliyor. Auxy ise dengeyi başarılı biçimde kuruyor.

Diğer uygulamalar aksine iOS dünyasında en iyi nota düzenleme uygulamalarından biri. Nota düzenleme özelliğini öğrenmek kolay ve deneyim seviyesi ne olursa olsun kullanılabiliyor. Beste yapmak ve düzenlemek dışında diğer işlemler de gerçekleştirilebiliyor.

auxy_notes

Auxy kullanarak notalar konusunda uzman olabilir. Şarkılara enstrümanlar ekleyebilir, bunlara farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Her bir enstrüman aynı anda tek bir ses verebiliyor. Bunları sürükleyip taşımak ve düzenlemek mümkün.

auxy_note_bars

Sağ üst köşeden ayarlar butonuna tıklayıp mevcut şarkıya ait ayarları değiştirebilirsiniz. Tempo, seviye, harmonik, major ölçüsü gibi seçenekler var. Yeni başlayanlara seçenekler fazla gelebilir ama denemeler yaparak öğrenmenizi öneriyoruz.

auxy_transition

Geçiş butonlarıyla başlama ve bitiş anlarındaki ses değişimlerini düzenlemek olası. Şarkınızı parçalara bölüp farklı tekrar efektleri girebilirsiniz. Saklarken sıkıştırılmamış WAV olarak depolamak ya da MIDI olarak projeyi dışa aktarmak mümkün.