Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Bildiğiniz gibi Galaxy Note 7’nin geçtiğimiz yıl toplatılması ve piyasadan çekilmesi nedeniyle Galaxy Note 5 hala Note serisinin en son modeli konumunda. Duruma bakılırsa Güney Kore merkezli firma bu akıllı telefonu için Android 7.0 Nougat güncellemesini Avrupa’da yayınlamaya başladı. Galaxy S7 ve Galaxy S6 modelleri ve varyantları dışında Nougat güncellemesini alan üçüncü cihaz Galaxy Note 5 oldu.

Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi 1

Amerika Birleşik Devletleri’nde operatörler üzerinden satışa sunulan Galaxy Note 5 modelleri Android 7.0 Nougat güncellemesini geçtiğimiz ay almıştı. Duruma bakılırsa sıra dünyanın diğer bölgelerinde satılan Galaxy Note 5 modellerine geldi.

OTA güncellemesi bildirimi ilk olarak Romanya’da akıllı telefon kullanıcılarına ulaşmaya başladı. Önümüzdeki günlerde diğer Avrupa ülkelerinde de güncellemenin yayınlanmaya başlanması beklenmekte. Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 1.3 GB; kullanıcıların güncellemeyi indirmeye başlamadan önce cihazlarında yeterli depolama alanına sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerinde fayda var.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Samsung Pay hizmetini kullananların Android 7.0 Nougat kurulumuna geçmeden önce bu uygulamayı son versiyona güncellemeleri gerekiyor. Güncelleme Android Nougat versiyonuna ek olarak Android’in Mart ayı güvenlik güncellemelerini de içeriyor.

Ağustos 2015’te satışa sunulan Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefon 5.7 inç genişlikli ve 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip Super AMOLED ekran, sekiz çekirdek işlemcili Exynos 7420 Octa yongaseti, 4 GB RAM, 32 /  64 / 128 GB depolama alanı, 16 MP f/1.9 ana kamera, 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3000 mAh kapasiteli pil gibi özellikler sunuyor. Akıllı telefon kutusundan Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyordu.