Kategoriler
Rehberler

LG G6 (H870) Bootloader Kilidini Kaldırmak

LG G6 (H870) Bootloader kilidini kaldırmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Güney Kore merkezli LG’nin G5, V10 ve V20 gibi üst düzey akıllı telefon modelleri için resmi bootloader kilidi kaldırma aracı daha önce yayınlanmıştı. Her bir akıllı telefon için yalnızca bir ya da iki varyanta destek sunulsa da resmi kanaldan böyle bir çözümün sunulması şüphesiz sevindirici. Bu kervana son olarak firmanın 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonu G6 dahil edilmiş görünüyor.

LG G6 (H870) Bootloader Kilidini Kaldırmak

LG G6 (H870) Bootloader Kilidini Kaldırmak 1

LG G6 akıllı telefonun Avrupa varyantı olan H870 artık LG’nin resmi Bootloader Unlock aracı tarafından destekleniyor. Yani artık geliştiriciler ve teknoloji tutkunu olan akıllı telefon kullanıcıları cihazlarındaki bootloader kilidini kaldırmak suretiyle root erişimi sağlamak, custom ROM yüklemek gibi özelleştirmelerin yolunu açabiliyor.

LG’nin yaptığı açıklamaya bakılırsa bilgisayarınızda Android SDK ve ADB’nin kurulu olması gerekiyor. Firmanın internet sitesinden akıllı telefonunuzun IMEI’sini doğruluyorsunuz ve size bootloader kilidini kaldırmak için kullanabileceğiniz bir kod üretiliyor. Çok karmaşık bir işlem olmasa da basit bir işlem olduğunu söylememiz de mümkün değil.

Sitemizde daha önce LG G5 SE modeli için bootloader kilidinin nasıl kaldırılacabileceğini burada detaylıca ele almıştık. G6 için de aynı aşamalar takip edilebilir. G6’nın bootloader kilidini açmak için buraya erişin.

LG’nin resmi Bootloader Unlock aracının LG G6 H870, V20 US996, V10 H960A, G5 SE H840, G5 RS988, G5 H850 ve G4 H815 modellerini desteklediğini belirtelim.