Kategoriler
Haberler

Motorola Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Motorola Moto X Play Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Yaklaşık iki yıl önce kullanıma sunulan Moto X Play akıllı telefon kutusundan Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyordu. Cihaz nihayet Android Nougat güncellemesini almaya başladı. Üstelik güncelleme akıllı telefonu Android 7.0 değil son versiyon olan Android 7.1.1 versiyonuna taşıyor.

Motorola Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Motorola Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi 1

Güncelleme Moto X Play akıllı telefonu Android Nougat versiyonuna taşıdığı için cihaz bu işletim sisteminin özellikleri olan geliştirilmiş Doze modu, çoklu pencere özelliği, hızlı yanıt gibi yeniliklere kavuşuyor. Ayrıca bizim favori Nougat özelliğimiz olan uygulama kısayolları özelliğini de elde ediyor. Güncelleme paketinde Google’ın Mayıs ayı güvenlik güncellemeleri bulunmakta. Aynı zamanda Google Duo görüntülü görüşme uygulaması da yükleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Moto X Play için Android 7.1.1 Nougat güncellemesi OTA yoluyla cihazlara ulaştırılmakta. Güncelleme bildirimi geldiğinde Yes, I’m in > Install now aşamalarını izlemeniz yeterli olacaktır. Bildirim tüm cihazlara aynı anda ulaşmadığı için elinizdeki akıllı telefona gelmesi biraz zaman alabilir, sabırlı olmanız gerekecek. Elle kontrol etmek için Android’de Settings > About phone > System updates > Yes, I’m in > Install now yolunu izleyebilirsiniz.

Güncelleme paketinin boyutu hayli büyük olduğu için hücresel şebeke üzerinden indirmek yerine Wi-Fi ağına bağlı olmanızda fayda var. Akıllı telefonunuzun pil seviyesinin de yeterli olduğundan emin olmalısınız. Bu arada Moto X Play için sunulan son güncellemenin muhtemelen bu olduğunu belirtelim. Akıllı telefonun Android O güncellemesini almasını beklemek iyimserlik olacaktır.