Kategoriler
Konular

iOS’de Photobucket ve Imgur Görüntü Paylaşım Uygulamaları

Fotoğraf paylaşımı söz konusu olduğunda çok sayıda servis var. Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama ortamlarıysa otomatik olarak istenen sonucu veriyorlar. Daha basit ve ücretsiz alternatifler de hazır durumda ama fazla ön plana çıkmıyorlar. Aynı zamanda kapasite sınırlaması yok.

iOS’de Photobucket ve Imgur Görüntü Paylaşım Uygulamaları

Yahoo imzalı Flickr servisi de fotoğraf paylaşımı alanında ön planda ama düşüşü sürüyor. iOS kullanıcılarına basit biçimde fotoğraf paylaşma imkanı veren seçeneklerden ikisi Photobucket ve Imgur.

Photobucket

photobucket1

Ücretsiz seçeneklerden biri olan Photobucket’ın iOS uygulaması ilgi çekici bir arabirime sahip ve içerik keşfetme sekmesinde farklı paneller halinde değişik kategorilerden fotoğraflar var. Bunlardan birine girip içeriğe ait ufak görselleri görebilir ve gerçek boyut için tıklayabilirsiniz.

[appbox appstore id314439840]

Elbette amaç kendi fotoğraflarınızı yüklemekse Photobucket hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Basit biçimde ok sembolüne tıklayın ve yüklemek istediklerinizi seçin. Ardından hangi klasörde saklanacaklarını belirleyin. İşlem sırasında ilerleme durumu gösterilir ve internet hızınıza göre bekleme süresi artabilir. Yükledikten sonra tıklayıp tam ekran açabilir ve sürükleyerek geçiş yapabilirsiniz.

Imgur

2013-09-11-14.52.09

Rakip seçenek Imgur ise daha kolay bir deneyim sunabiliyor mu? Buradaki sıkıntılardan biri müstehcen fotoğraflara izin verilmesi ve karşınıza çıkabilmesi olabilir. Galeri alanında güncel içerikler görülebiliyor. iOS uygulamasında böyle bir filtre sistemi olduğundan uygun olmayan içerikler halka açık galeride gösterilmiyor. Yükleme sırasında buna yönelik kutunun işaretlenmesi yardımcı olmakta. Gösterilen fotoğrafların türü seçilebiliyor.

[appbox appstore id639881495]

Yükleme desteğini tam olarak kullanabilmek için kamera kullanımı gibi istenen izinlere onay vermeniz gerekiyor. Yüklemek istediklerinizi seçin ve dolum çubuğu dolana kadar bekleyin. Yükleme işlemi kolay biçimde gerçekleşiyor. Görseller yüklendikten sonra direkt link, HTML görünüm, BB gibi çok sayıda seçenek görebilirsiniz. Elbette ardından farklı servisleri kullanarak kolayca paylaşabilirsiniz.