Kategoriler
Rehberler

Android: Dosya ve Klasör Organizasyonu

Uygulama başlatıcı sadece uygulama kısayollarını organize eder ve dosyaları yönetmek için özel bir uygulama kullanmanız gerekir. Android cihaz sahibi olup hala iyi bir dosya yöneticisi bulmaya mı çalışıyorsunuz? Belki de daha az bilinen bazı seçenekleri denemeniz hayrınıza olabilir.

Android: Dosya ve Klasör Organizasyonu

ES File Explorer ve ASTRO File Manager bu alanda söz sahibi iyi bilinen uygulamalar ama zaman içinde fazla sayıda özellik ekleyip karmaşık hale geldiler.

File Wrangler

file-wrangler-screenshot

Ücretsiz ve reklamsız bir dosya yöneticisi ve çift panelli arabirimiyle sürükle bırak desteğini başarılı biçimde sunuyor. En soldaki hızlı erişim alanında sık kullanılanlara kısayollar var. Çoklu seçim, Dropbox ortamına gönderme, Bluetooth ile aktarım kolay ve sorunsuz. ZIP arşivleriyle de çalışabiliyor.

The app was not found in the store. 🙁

File Manager

file-manager

Yalın bir ada sahip olan File Manager uygulaması net görünen ve anlaması kolay bir arabirim sunuyor. Açık ve koyu renk temalar seçilebiliyor. Sıralama seçenekleri arasında ad, boyut, son değişim yer almakta. Portre modunda sola tıklayınca özel pano açılıp kısayollar görülebiliyor. Yatay modda soldaki menü otomatik olarak açılıyor. Sık kullanılanları hızlı erişime eklemek mümkün. Ücretsiz ama reklamlarla destekleniyor ve premium sürümü alınca kalkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
Dosya Yöneticisi File Manager
Dosya Yöneticisi File Manager

Fylee

fylee-screenshot

Bir diğer sadece öze ağırlık veren dosya yöneticisi olan Fylee arabirimi Android ile başarılı biçimde entegre oluyor. Adlandırma, kopyala-yapıştır, taşıma, silme ve paylaşma işlemleri daha basit olamazdı. Sıralama seçenekleri diğer programlara benziyor. ZIP sıkıştırma ve açma desteği de var. Genel anlamda yeterli ve reklam içermeyen bir seçenek.

fylee | File Manager
fylee | File Manager
Developer: Jyvee
Price: Free