Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Redmi 4 Prime Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Xiaomi Redmi 4 Prime Root ve TWRP Recovery yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Kasım 2016’da tanıtımı gerçekleştirilen ve performans / fiyat başarımıyla ön plana çıkan Redmi 4 Prime akıllı telefona Qualcomm Snapdragon 625 yongaseti güç veriyor. Bu cihaza TWRP recovery kurmak ve akıllı telefonda root erişimini sağlamak için paylaşacağımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Xiaomi Redmi 4 Prime Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarında bootloader kilidi bulunmakta. Bu kilidi kaldırmadan TWRP recovery kurulumu ve root işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Hazırlıklar

 • Akıllı telefonunuzu şarj edin.
  Tüm verilerinizi yedekleyin. Buradaki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.
  Android’de Settings -> About Phone yolunu izleyin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünü etkinleştirin.
  Developer Options menüsünde yer alan OEM Unlocking ve USB Debugging seçeneklerini aktive edin.
  Xiaomi ADB Fastboot sürücüsünü yükleyin.
 • Bootloader kilidini kaldırın.
 • Gerekli dosyaları indirin.

İndirmeler

TWRP Recovery Kurulumu

Akıllı telefonunuzda yukarıdaki bağlantıyı takip edip gerekli aşamaları izleyerek bootloader kilidini kaldırın. Bilgisayarınıza adb-fastboot-tool-2016.zip dosyasını indirin ve genişletin.

twrp-3.0.3-0-markw.img dosyasını indirin, recovery.img şeklinde yeniden adlandırın ve dosyayı adb-fastboot-tool-2016 klasörüne aktarın.

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın, adb-fastboot-tool-2016 dizinine erişin ve boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Open CMD Here seçeneğine tıklayın.

Xiaomi Redmi 4 Prime Root ve TWRP Recovery Yüklemek 1

Komut İstemi penceresine adb reboot bootloader komutunu girerek cihazı fastboot modunda başlatın.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

fastboot boot recovery.img komutunu yazın.

Akıllı telefonunuzu bu aşamada yeniden başlatmayın. lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip dosyasını yüklemeden cihaz boot edemeyecektir. Root erişimi aşamalarını izlemeye devam edin.

Xiaomi Redmi 4 Prime Root ve TWRP Recovery Yüklemek 2

Root Erişimini Sağlamak

Akıllı telefonunuzda Mount -> Enable MTP Connect seçeneğini kullanın.

lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip ve SuperSU 2.82.zip dosyalarını cihazın dahili depolama birimine kopyalayın.

TWRP menüsünde Install‘a dokunun, lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip dosyasını flash’layın. Daha sonra SuperSU 2.82.zip dosyasını flash’layın.

Ana menüye geri dönün ve Reboot seçeneğiyle akıllı telefonu yeniden başlatın. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini ve endişeye kapılmamanız gerektiğini hatırlatalım.