Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Çok Fonksiyonlu Galeri Uygulaması F-Stop Gallery

Android için geliştirilen ve çok fonksiyonlu bir galeri uygulaması olan F-Stop Gallery‘i yakından tanıyoruz. Popüler Quickpic uygulaması Çinli bir reklam firması tarafından satın alındığından beri bu uygulamanın yerini alacak bir alternatif arayışındaydık. Uygulamayı ilk keşfettiğimizde hayli hafif ve basit bir çözüm olduğu için beğenimizi kazanmıştı, Android’in varsayılan galeri uygulamasına kıyasla çok daha tercih edilesi bir durumdaydı. Ancak el değiştirdikten sonra bizleri şaşırtmadı ve olumsuz anlamda büyük değişim yaşadı. Quickpic’in galeri uygulamalarında nadiren yer alan çok sevdiğimiz bir özelliği var: Fotoğrafları doğrudan uygulama arayüzünden farklı bir klasöre taşıyabilme. Bu özelliği barındıran ve üstelik sahibi bir reklam firması olmayan F-Stop Gallery uygulamasını keşfettik. Dilerseniz uygulamaya daha yakından bakalım.

F-Stop Gallery Pro - Google Play'de Uygulamalar

Android: Çok Fonksiyonlu Galeri Uygulaması F-Stop Gallery

Arayüzü Quickpic’e hayli benziyor ve uygulamayı açtığınızda görsel içeren klasörler iki sütun halinde görüntüleniyor. Sınıflandırma isim, değiştirme tarihi ya da medya dosyalarının sayısına göre düzenlenebiliyor. Izgara, liste, geliştirilmiş liste ve ön izleme görüntüleme modları sunulmakta.

Android Çok Fonksiyonlu Galeri Uygulaması F-Stop Gallery 1

Üç noktadan oluşan menü butonuna dokunarak gizli klasörleri görebilir, medya kütüphanesini yenileyebilir, doğrudan uygulama içerisinden bir klasör oluşturabilirsiniz. Uygulama ayarlarına da yine bu menüden erişebilmek mümkün.

Android Çok Fonksiyonlu Galeri Uygulaması F-Stop Gallery 2

F-Stop Gallery Quickpic’in tüm özellik ve işlevlerine sahip. Fotoğrafları bir klasörden mevcut başka bir klasöre kopyalayabilir veya taşıyabilir; uygulamadan ayrılmanıza gerek kalmadan yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. Bu özelliği hiç kullanmadıysanız fotoğraf düzenleme işlemini ne ölçüde kolaylaştırdığını anlamanız pek mümkün değil.

Android Çok Fonksiyonlu Galeri Uygulaması F-Stop Gallery 3

Fotoğraflarınızı etiketler, konumlar, derecelendirmeler ve favoriler gibi sınıflandırmaları kullanarak organize edebilirsiniz. Klasörlere parola koruması eklemeniz mümkün. Sol kısımda yer alan Videos butonuna dokunarak akıllı telefonunuzda yer alan video dosyalarına hızlı şekilde erişebilirsiniz.