Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Asla Açılmıyorsa

Android yüklü cihazlarla güç, ses ve Home butonları dışında fazla bir buton gelmiyor. Sadece güç butonuna uzunca basarak açabilirsiniz ve tepki vermiyorsa paniklemenize gerek yok. Kimi zaman bu tür sorunlar yaşanabiliyor ve cihaz açılmayı reddediyor. Yeniden boot etmesi için yollar var.

Android: Telefon Asla Açılmıyorsa

Belki de cihazınız açılırken ilk aşamadaki güç döngüsü sırasında tıkandı ve bu şekilde kaldığı için asla açılmadı. Aksine kapanması ya da yeniden başlaması da mümkün olmadı. Bu durumda güç butonu artık işe yaramaz çünkü cihaz donmuş demektir. Bazı cihazlarda bataryayı çıkarıp yeniden takmak çare olur ama arka kapağın açılması şart. Böyle bir cihaz değilse güç butonuna 10 saniye basılı tutunca resetlemesi lazım. 10 saniyede değişmezse 30 saniyeye kadar bekleyebilirsiniz.

remove-battery-when-device-wont-boot

Sonuç vermiyorsa cihazı adaptöre bağlayıp şarj etmeyi deneyin. Bazı cihazlar bu aşamada ekrana görüntü verir ve cihazı başlatır. Belki de batarya dibi görmüş olabilir ve şarj ederek 10 dakika bekledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz. Batarya tam dolu olarak ekrana işaret geliyorsa ve hala açılmıyorsa güç butonuna basılı tutun ve bekleyin.

factory-reset-android-when-wont-boot

Cihaz inat ediyor ve açılmıyorsa kurtarma menüsüne girmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için ses açma ve güç butonlarına aynı anda basın ve ekrana logo gelince güç butonunu bırakıp ses açmayı tutmaya devam edin ve bekleyin. Ekrana robot görseli gelecek ve kurtarma menüsü belirecek. Bunu kullanarak yeniden başlat ya da sisteme gir seçin. Ses tuşlarıyla hareket edip güç butonuyla onay verebilirsiniz. Güç butonu bu durumda da tepki vermiyorsa içteki switch anahtar kırılmış olabilir.