Kategoriler
Rehberler

Android: Çekimlerinizi Fotoğraf Serisine Dönüştürün

Saatlerce Photoshop üzerinde çalışmak yerine bazı hileleri ve hazır uygulamaları kullanarak istediğiniz sonucu kısa sürede elde edebilirsiniz. Farklı kameralar kullanılarak ya da farklı zamanlarda çekilmiş fotoğrafları bir araya getirmek zor geliyorsa okumaya devam edin.

Android: Çekimlerinizi Fotoğraf Serisine Dönüştürün

Öncelikle kullanmak istediğiniz farklı çekimli fotoğrafları bir araya getirin. Örneğin kedinizin maceraları olabilir. Ardından bunları benzer görünüme sokmak adına filtreler kullanmanız gerekecek ki bu konudaki yardımcınız PicMonkey servisine ait site (https://www.picmonkey.com) ya da mobil uygulama olabilir.

[appbox googleplay id=com.picmonkey.picmonkey]

Bu uygulamayı kullanarak kolajlar hazırlayabilirsiniz. Püf noktalarından biri tüm fotoğrafların aynı parlaklık değerine gelmesini sağlamak. Düzenleme seçenekleri içinden her bir fotoğraf düzenlenebilir.

PicCollage-Exposure

Ardından yumuşatma filtresi verilip renk tonu değiştirilebilir. Kırmızı tonlar kedilerinizi daha vahşi gösterebilir. En iyi sonuçlar için fotoğrafları teker teker seçip düzenlemeniz uygun olacak.

PicMonkey-Collage

Akıllı telefon üzerinden yapılan işlemlerde çok sayıda uygulama efekt için yardımcı olabilir. Android uyumlu Retro Camera uygulamasını kullanarak düzenlenmiş fotoğrafları kaydedip kolayca kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.onemanwithcameralomo]

Kamera modunu seçin ve çekim yapın ya da Galeriden içeri aktarın. Elinizde olan fotoğrafları taramak yerine fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bilgisayarda olan fotoğrafları Dropbox desteğiyle mobil cihazda eşleştirebilirsiniz.

Lomo-Camera-Collage

Çok sayıda kamera uygulaması düzenleme olanağı veriyor. Retro Camera uygulaması kolay sonuç verse de PicMonkey kadar fazla sayıda efekt içermiyor.