Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak

Android telefonun ekranını başka bir Android telefona aktarmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Kişisel bilgisayarlarımızda sorun giderme ya da başka bir temel ihtiyaç durumunda PC ekranımızı bir arkadaşımızla ya da ofis arkadaşlarımızla paylaşabiliyoruz. Android’de cihazınızın ekranını diğer bir cihazla paylaşmak için mevcut birçok uygulama var ancak birçoğunda çeşitli hatalar ve reklamlar bulunmakta. Herhangi bir amaçla cihazınızın ekranını diğer bir cihazla uzaktan paylaşmak isterseniz Inkwire adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Dilerseniz Android telefonun ekranını başka bir Android telefona aktarmak için ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak

İpucumuzda ekranı paylaşılan cihazı gönderici, ekranın kendisine aktarıldığı cihazı ise alıcı olarak ifade edeceğiz. Her iki akıllı telefonda da Inkwire Screen Share + Assist uygulaması kurulu olmalı. Son fakat en önemli koşul da internet bağlantısı. Bağlantı hızı ekran aktarımının sorunsuz ve akıcı olması açısından önem teşkil ediyor.

[appbox googleplay id=com.koushikdutta.inkwire&hl=en]

Gönderici akıllı telefondaki Inkwire uygulamasını açın ve arayüzdeki iki butondan birisi olan Share‘a dokunun.

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak 1

Uygulama cihazın ekranı ve mikrofonuna erişim izni talep edecektir, onay verin. Ekranda beliren paylaşım kodunu not alın ve ekran görüntüsünü aktaracağınız (alıcı) akıllı telefonun sahibi olan arkadaşınıza iletin. Bu kodu göndermek için bir mesajlaşma uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak 2

Alıcı akıllı telefonda Inkwire uygulamasını açtıktan sonra Access butonunu kullanın. İlgili kodu arayüzde girin ve Access ile devam edin.

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak 3

Gönderici cihazın ekranı alıcı akıllı telefonda belirecektir. Alıcı akıllı telefonun sahibi gönderici cihazı uzaktan kontrol edebilecek; teknik destek ve yardım sağlayabilme imkanına kavuşacak.

Android Telefonun Ekranını Başka Bir Android Telefona Aktarmak 4