Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Yenilikçi Klavye Uygulaması Fleksy

Teknoloji düşkünleri cihazlarında basitliği tercih ediyorlar. Android kullanıcıları kafa karıştıran dokunmatik klavyeleri sevmiyor. Minimalistik takılan bir diğer dokunmatik klavye uygulaması olan Fleksy, varsayılan klavyelerden daha anlaşılır bir arabirime sahip.

Android: Yenilikçi Klavye Uygulaması Fleksy

Daha önceleri iOS için geliştirilmiş olan bu uygulama zaman içinde Android dünyasına da geçiş yaptı. Swype ve SwiftKey gibi güçlü alternatiflere diş göstermeyi başarıyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sade görünüyor ve ferah kullanım için geniş aralıklı tuşlara yer veriyor. Buna imkan verense belirli tuşlara yer verilmeden sadece alfabe tuşlarının yer alması. Örneğin Del tuşuna gerek yok çünkü sola sürükleme hareketi yaparak silebilirsiniz.

Fleksy-For-Android-Tiny-View-All-Rows

Sağa sürükleyerek boşluk tuşu işlemi yapabilir ve otomatik önerilen kelimeler arası geçiş için aşağı sürükle yapabilirsiniz. Sağa sürükleme yaparak noktalama işareti eklemek de mümkün. Eğer sağdaki üç yerine dört satırlı görünüme geçmek isterseniz çift parmakla yukarı sürüklemeniz yeterli.

Fleksy-for-Android-Light-Theme-Invisible-Mode

Ayarlar menüsüne girerek farklı klavye tasarımları arasında seçim yapabilir ve açık/koyu renk temaları seçebilirsiniz. Aynı zamanda sağda görülen gizli klavye modu var ki sadece bir sıra belirerek tuşları gizliyor ve eli aşina olan uzman kullanıcılar otomatik biçimde dokunarak yazabiliyor.

Fleksy-for-Android-Autocorrect-No-Emoticons

Tuşlara uzun basarak sembolleri ve numaraları görebilirsiniz. Fonksiyonellik anlamında fazlası olmayan ve sadeliğe öncelik veren Fleksy elbette iyi görünüyor. Her kullanıcının beklentileri farklı olduğu için denemeden karar vermeniz güç. Ayrıca GIF desteği de var.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları