Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Swipes Uygulamasıyla Gününüzü Organize Edin

Keşke daha iyi biçimde organize olabilseydim diyenlerden biriyseniz illa bir kişisel asistan kiralamanıza gerek yok. Çeşitli mobil uygulamaları kullanarak unutkanlığı azaltabilir ve işlerinizi rayına oturtabilirsiniz.

Swipes - iPhone - English - Evernote App Center

iOS: Swipes Uygulamasıyla Gününüzü Organize Edin

Bu amaca hizmet eden uygulamalardan biri olan Swipes dikkatimizi çekmeyi başardı. Kalabalık günlük plana sahip olanlara yardımcı olan uygulama zamandan kazandırmak adına bazı jestler ve kaydırma hareketleriyle kullanılıyor.

Apple’ın dahili hatırlatma uygulamasına alternatif olarak yola çıkmış gibi görünüyor. Uygulamayı ücretsiz indirip kurduktan sonra jest bazlı kısayolları öğreniyor olacaksınız. Facebook hesabınızı ya da e-posta adresinizi kullanarak yeni bir hesap açmanız istenecek. Bunun getirisi uygulamayı farklı cihazlarınızda kullansanız da jestler hatırlanacak ve eşleştirilecek.

addtask

Gününüzü organize etmek adına üç ana bölüm sunuyor: görevler, ertele, yapıldı. Sarı renkli büyük artı butonuna tıklayarak girdi eklediğinizde otomatik olarak görevlere eklenecek. Next butonuna basarak birden fazla görevi hızlıca girebilirsiniz. Listeyi doldurunca jestleri kullanarak bunlara zaman sıralaması vereceksiniz.

gestures

Görevlerin zamanlanması sırasında uygulamadan gelen öneriler yardımcı oluyor. Görev soluna tıklayınca beliren listeden seçim yapılabiliyor ki her biri için teker teker saat girmekten daha kolay ve hızlı.

remindme

Buna ek olarak zamanı belirsiz olan işlemleri bu şekilde bırakabilirsiniz. İş ve kişisel  işlemleri ayrı tutmak mantıklı gelebilir. Bu noktada basit etiketler devreye giriyor. Görevlere çift tıklayıp bilgisini görebilir ve notlar ile etiketler ekleyebilirsiniz. Etiketler ekranın alt kısmına eklenir.

tags

Ardından sadece belirli etiketleri içeren görevleri filtrelemek için filtreleme ve arama sekmeleri kullanılabiliyor. Apple Hatırlatıcı uygulaması sisteme ve Siri’ye entegre olduğu için daha kapsamlı bir deneyim sunuyor ama Swipes da ilginizi çekebilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad için en iyi korku oyunları / 2022