Kategoriler
Rehberler

iPhone: iOS 11’de Ekran Videosu Kaydetmek

Apple’ın resmi duyurusunu gerçekleştirdiği mobil işletim sistemi iOS 11‘de ekran videosu kaydetmek mümkün hale geliyor; üstelik herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmak zorunda kalmadan. Evet, iOS 11’de doğal ekran kaydı alma özelliği sunulmakta. Artık iPhone’da başka bir uygulama kullanmak zorunda kalmadan sizden teknik yardım isteyen arkadaşlarınız / aile üyeleriniz için ipucu videoları hazırlayabilecek ya da oyun videoları kaydedebileceksiniz. Bu arada iOS 11 şu anda Beta versiyonunda ve bu özellik önümüzdeki Beta sürümleri ya da final versiyonda değişikliğe uğrayabilir. Dilerseniz şimdi Apple iPhone ve iPad’deki iOS 11‘de ekran videosu kaydetmek için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

iPhone: iOS 11’de Ekran Videosu Kaydetmek

Öncelikle akıllı telefonunuzda Settings > Control Center menüsüne erişin, burada aşağı doğru kaydırma yapın ve Screen Recording seçeneğini bularak sol kısımdaki + butonunu kullanın.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 1

Özelliği etkinleştirdiğinizden ve onun Control Center / Kontrol Merkezi’ne dahil edildiğinden emin olun. Screen Recording son durumda menüde üst kısımda, Include bölümünde bulunmalı.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 2

Artık ekran videosu kaydetmek üzere Control Center’ı yukarı doğru kaydırma hareketiyle açmanız ve bu ekranda en altta beliren yeni ekran kayıt butonuna basitçe dokunmanız yeterli olacaktır.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 3

Videoda yer almasını istediğiniz aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra kaydı tamamlamak için üst kısımdaki mavi çubuğa dokunmalısınız.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 4

Kaydın durdurulacağına dair bir uyarı ekranı karşınıza gelecektir. Stop butonunu kullanın.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 5

Video 1600 x 900 piksel çözünürlükte, 45 FPS ve MP4 formatında kaydedilecektir. Dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

iPhone iOS 11'de Ekran Videosu Kaydetmek 6