Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Fotoğraf ve Videolara Filtre Eklemek

WhatsApp‘ta fotoğraf ve videolara filtre eklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a son güncelleme ile yeni özellikler dahil edildi. Neyse ki yeniliklerin bu kez Snapchat uygulaması ile ilgisi yok. Artık WhatsApp‘ta fotoğraf ve videolara filtre eklemek mümkün. Çok sayıda filtre seçeneği yok ama gelecekte sayıları artabilir. Filtreler fotoğraf, video ve GIF’lere uygulanabiliyor. GIF’ler Tenor tarafından sağlanan ve WhatsApp tarafından doğal olarak desteklenen ya da videolardan dönüştürülmüş GIF’ler olabiliyor. WhatsApp‘ta fotoğraf ve videolara filtre eklemek için uygulamayı son versiyona güncellemek şart.

WhatsApp: Fotoğraf ve Videolara Filtre Eklemek

iPhone’da uygulamayı 2.17.30 versiyonuna güncelleyin. Güncellemeyi yükledikten sonra uygulamayı çalıştırın. Fotoğraf, video ya da GIF göndermek istediğiniz bir konuşmayı seçin. + butonuna dokunarak paylaşım menüsünü görüntüleyin. Menüden Photo & Video Library‘i seçin.

WhatsApp Fotoğraf ve Videolara Filtre Eklemek 1

Kamera rulosu ekranında paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin. Dilerseniz videoyu GIF’e dönüştürerek 6 saniyelik bir içerik de oluşturabilirsiniz. Tenor tarafından hazırlanan bir GIF’i seçmek için sol kısımdaki GIF butonunu da kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü

Herhangi bir dosyayı seçtikten sonra düzenleme ekranı karşınıza gelecek. Filtre tepsisine erişmek için kaydırma hareketi yapın. Göreceğiniz üzere şu anda az sayıda filtre seçeneği bulunmakta. Gelecekte daha fazla filtrenin ekleneceğini umuyoruz.

WhatsApp Fotoğraf ve Videolara Filtre Eklemek 2

Uygulamak istediğiniz filtreyi seçin. Filtre paylaşmak istediğiniz fotoğraf, video ya da GIF içeriğine eklenecektir. Son olarak sağ alttaki gönderme butonuna dokunmanız gerekmekte.

Bu özellik WhatsApp’ın Android versiyonuna henüz kazandırılmış değil, ne zaman ekleneceği konusunda da bir açıklama yapılmadığını belirtelim.