Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak

Bir Android telefonun ekranını Windows bilgisayara aktarmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Çok sayıda özellik ve sayısız uygulama desteği barındıran Android akıllı telefon kullanıcıları için şüphesiz çok şey vaat eden bir işletim sistemi. Çeşitli sebeplerle Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun ekranını Windows işletim sistemli bilgisayarınıza yansıtma gereği hissedebilirsiniz. Bu işlem için kullanılabilecek çok sayıda araç var. Bugün ele alacağımız Screen Stream Mirroring Free uygulaması popüler Twitch, YouTube, Facebook, Ustream servislerinde canlı yayın yapma özelliği dahi sunmakta. Dilerseniz Android telefonun ekranını Windows bilgisayara aktarmak için ne yapmanız gerektiğine değinelim.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak

Öncelikle Screen Stream Mirroring Free uygulamasını Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=com.mobzapp.screenstream.trial&hl=en]

Kurulum tamamlandığında uygulamayı çalıştırın. Ekrandaki görüntüyü yakalamak için sizden izin talep edecektir. Start Now seçeneğine dokunarak devam edin.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 1

Ekran görüntüsündeki arayüz karşınıza gelecek; soldan sağa doğru kaydırma hareketi yapın.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 2

Karşınıza gelen paneldeki Preferences seçeneğine dokunun.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 3

Burada çok sayıda ayar mevcut. Akış özellikleri, video ve ses kalitesi ile ilgili ayarlar, kontrol butonları, katmanlar ile ilgili seçenekleri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 4

Düzenlemelerinizi gerçekleştirdikten sonra soldan sağa doğru kaydırma yapın ve Web browsers seçeneğine dokunun.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 5

Akıllı telefonunuz ve Windows bilgisayarınızın aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Uygulamadaki Mirroring available at kutucuğunda yazan URL’yi bilgisayarınızda web tarayıcısına girin.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 6

Artık Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun ekranını Windows bilgisayara aktarmış oldunuz.

Android Telefonun Ekranını Windows Bilgisayara Aktarmak 7

Screen Stream Mirroring Free internet tarayıcıları dışında medya oynatıcılarına akış sunma, Miracast ve Chromecast üzerinden yayın; Twitch, YouTube, Facebook ve Ustream gibi servislere de akış gerçekleştirebiliyor.