Kategoriler
Konular

Dosya Şifreleme Uygulamaları

Android‘li akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz Dosya Şifreleme Uygulamaları ile karşınızdayız. Güncel Android telefonlarda minimum 16 GB, çoğunlukla da 32 GB kapasiteli dahili depolama birimleri yer almakta. Zaten birçok akıllı telefonda microSD kart okuyucu da bulunuyor, yani akıllı telefonlarımızda kayda değer boyutlarda veri depolayabiliyoruz. İşinizle ilgili ya da kişisel dosyalarınızda başkalarının eline geçmemesi gereken hassas bilgiler bulunabilir. Bu bilgileri koruma altına almak adına bir dosya şifreleme uygulamasından yardım alabilirsiniz. Dilerseniz Android‘li akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz Dosya Şifreleme Uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Dosya Şifreleme Uygulamaları

FileSafe- Hide File/Folder

Android Dosya Şifreleme Uygulamaları 1

FileSafe – Hide File/Folder uygulaması ile akıllı telefonunuzdaki dosya ve klasörleri gizleyebilir ya da parola koruması altına alabilirsiniz. Zaman zaman akıllı telefonunuzu yakınlarınıza kısa süre kullanmaları için veriyorsanız bu uygulama ile önemli dosyalarınızı şifrelemenizde fayda var. Uygulama arayüzü standart dosya yöneticilerine benziyor; bu nedenle kullanımı hayli kolay. Dahili fotoğraf ve video açma / oynatabilme özelliği mevcut.

[appbox googleplay id=com.xcs.folderlock&hl=en]

All-in-One Vault

Android Dosya Şifreleme Uygulamaları 2

All-in-One Vault uygulaması Folder Lock 1.6’nın daha iyi grafikler, yeni özellikler ve daha iyi performans sunan sofistike bir versiyonu. Gallery Lock özelliği ile fotoğraf ve videolarınızı şifreleyebiliyor. Ses dosyaları, dökümanlar, cüzdan verileri, notlar ve diğer türden dosyaları koruma altına alabiliyor.

[appbox googleplay id=net.newsoftwares.folderlockadvanced&hl=en]

Hide Pictures &Videos – Vaulty

Android Dosya Şifreleme Uygulamaları 3

Bu uygulama ile fotoğraf ve videolarınızı gizleyebiliyorsunuz. Diğer türden dosya ve klasörler için bu imkanı sunmuyor. Spesifik olarak fotoğraf ve videolarınızı güven altına alma ihtiyacı hissediyorsanız Hide Pictures &Videos – Vaulty uygulamasından faydalanabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.theronrogers.vaultyfree&hl=en]

AppLock

Android Dosya Şifreleme Uygulamaları 4

AppLock uygulaması zaten adından da anlaşılabileceği üzere Facebook, WhatsApp, Gallery, Messenger, SMS, Contacts, Gmail, Settings gibi uygulama ve menüleri şifreleme olanağı sunuyor. Parola, düzen ya da parmak izinizi kullanabiliyorsunuz. Fotoğraf ve video gizleme özelliği de bulunmakta.

[appbox googleplay id=com.domobile.applock&hl=tr]