Kategoriler
Rehberler

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak

Elinizdeki bir Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Windows işletim sistemli bilgisayarınızda aynı anda çok sayıda işlem yürütüyorsanız ikinci bir ekranın işlerinizi kolaylaştırması muhtemel. Bilgisayara ikinci bir monitör dahil ederek bazı yazılımları / pencereleri buraya aktarabilir; ekranlar arasında kopyala – yapıştır yapabilirsiniz. Tabii ikinci bir ekran için ayırabileceğiniz bütçeniz olmayabilir. Bu durumda elinizdeki bir Android cihazı ikinci ekran yapmak mantıklı olacaktır. Son yıllarda ekran boyutları giderek genişleyen akıllı telefonlar ve tabletler bu iş için biçilmiş kaftan. Tabii üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak

Kullanacağımız uygulamanın adı Spacedesk. Windows bilgisayara ve Android telefon / tablete uygulama yüklemek gerekiyor. Yazılım kablosuz ağ üzerinden veri aktarımı gerçekleştirdiği için kablo karmaşasından kurtuluyorsunuz.

Öncelikle bu bağlantıya erişin ve işletim sisteminize uygun (32-bit ya da 64-bit) Spacedesk sürücüsünü bilgisayarınıza indirin. Sisteminiz çok eski değilse muhtemelen 64-bit Windows kullanıyorsunuzdur.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak 1

Sürücüyü indirdikten sonra dosyaya çift tıklayın ve Next butonunu kullanın. Install butonunu görene dek Next ile devam edin, sonra Install butonuna tıklayın. Kurulum tamamlanınca bilgisayarınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak 2

Daha sonra Android işletim istemli cihazınıza Spacedesk uygulamasını yükleyin.

[appbox googleplay id=ph.spacedesk.beta]

Akıllı telefon / tablet ve bilgisayarınızın aynı kablosuz ağa dahil olması gerekmekte. Mobil cihazınızda uygulamayı çalıştırın, kişisel bilgisayarınızı otomatik olarak algılayacaktır. Tabii Spacedesk sunucu yazılımının bilgisayarınızda sistem tepsisinde görünüyor olması gerek. Spacedesk Android uygulamasında Connect butonuna dokunun.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak 3

Bağlantı kurulur kurulmaz bilgisayarınızda yeni bir aygıt bağlandığında çalınan bildirim sesini duyacaksınız. Aynı zamanda Android cihazınızın ekranında Windows masaüstünüzü göreceksiniz. Ancak bu basit bir ekran yansıtma yöntemi. Android cihazınızı ikinci ekran olarak kullanmak için masaüstünüzde boş bir alanda sağ tıklayın ve Display settings‘i seçin.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak 4

Buradan ikinci ekran modunu Extend these displays olarak ayarlayın ve alt kısımdaki Apply butonuna tıklayın. Artık Android cihazınızı Windows bilgisayarınıza bağlı ikincil bir ekran olarak kullanabileceksiniz.

Android Cihazı İkinci Ekran Yapmak 5