Kategoriler
Rehberler

Android: Otomatik Tamamlanacak Kelimeleri Tanımlayın

Akıllı telefon klavyelerine alıştıktan sonra hızlı biçimde yazmanız mümkün olacak ama metin girerken daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz mümkün. Bu amaca hizmet eden otomatik tamamlama özelliği hız kazandırıyor ama kimi zaman klavye hafızasına eklemek istediğiniz özel kelimeler olabilir.

Android: Otomatik Tamamlanacak Kelimeleri Tanımlayın

Android ile gelen standart klavye uygulamasında da kelimeleri tamamlayan özel bir sözlük yer alıyor. Bu sözlükteki kelimeler düzenlenip sonuç iyileştirilebiliyor. Hatalı kelimeler önermesinden sıkıldıysanız kişisel sözlüğünüzü düzenlemelisiniz. Ayarlar içinden dil kısmına girin ve kişisel sözlük kısmını bulun. Elbette bundan önce kullanmak istediğiniz dili seçmelisiniz. Eklemeleri dile özel sözlükte yapacaksınız. Yeni bir kelime eklemek için artı işaretine tıklamayı deneyin.

Buraya ekleyeceğiniz tüm içerikler doğru bir kelime olarak kabul edilir. Bundan böyle diğer kelimelerde olduğu gibi bunları da kullanarak yazdıklarınızı tamamlar ya da düzeltir. Daha da ilginci kelimelere kısayollar ekleyebilirsiniz yani örneğin Selamınaleyküm demek için sa gibi bir kısaltma girebilirsiniz. Kendi e-posta adresinizi girmek için @@ gibi bir kısaltma işinizi görebilir. Varsayılandan farklı bir klavye uygulaması kullanırsanız düzenleme farklı olabilir.