Kategoriler
Rehberler

Android: Rahatsız Edici Çağrı Ekranını Engellemek

Temple Run ya da bir diğer konsantrasyon ve hız gerektiren oyun oynadığınızı ve o sırada gelen bir çağrıdan ötürü ekranın değişip oyunun arka plana atıldığını düşünün. O zamana kadarki emekleriniz boşa gidebilir. Bu gibi anlarda arama çağrı anında ekranın komple değişmesini engelleyebilirsiniz.

Android: Rahatsız Edici Çağrı Ekranını Engellemek

Oyun modunun ve tam ekran uygulamanın farkına varamayan Android işletim sistemi çağrıyı tam ekran göstermek yerine Facebook Messenger gibi balon açarak gösteremez mi?

android-incoming-call

Bunu düşünen bir uygulama geliştiricinin hazırladığı Call PopOut adlı uygulama bu sorunu çözmeyi başarıyor. Bu uygulamayı geliştirenler aynı zamanda başarılı Root Uninstaller uygulamasına da imza atmış durumdalar.

[appbox googleplay id=com.rootuninstaller.callpo]

Bunu kurduktan sonra oyundan çıkmadan aramaya cevap verip görüşmeye girebilir ve aynı zamanda oyuna devam edebilirsiniz. Call PopOut kurduğunuzda sizin izin isteyecek ve varsayılan telefon uygulaması olarak atamanızı isteyecek ki bu son derece doğal bir talep. Artık arama gelince balon biçimli mesaj gelerek tam ekran moduna geçilmeyecek.

call_popout2

Facebook Messenger gibi uygulamalar üzerine gösterilen yeni bir katman olduğunu anlayabilirsiniz. Elbette sadece tek bir seçenek de sunmuyor. Aramayı red etme, cevaplama, sesi eller serbeste alma ve sesi kesme gibi seçenekler de sunuyor. Yapmanız gereken uygulama sırasında arama gelince balona uzun basıp istediğiniz seçeneğe tıklamak. Ücretsiz sürümde tüm özelliklere yer veriliyor.

call_popout_0011

Ayarlara girerek bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Balon boyutunu, yerini, ses şeklini ve buna izin vermek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. İsterseniz tüm uygulamalarda aktif olmasını da sağlayabilirsiniz.