Kategoriler
Rehberler

LG V20’nin Ses Kalitesini Artırmak

LG V20’nin ses kalitesini artırmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. LG V10 piyasaya çıktığında taraftarları ve eleştirmenleri tarafından iyi karşılandı. LG V10’un en cazip özelliklerinden birisi bulunduğunuz uygulamaya veya ekrana göre bağlamsal bilgi gösteren küçük yatay ekranıydı. Telefonun görselleri sızdırıldığında oldukça kuşkuluyduk fakat LG V10 tatmin edici bir akıllı telefondu. LG V10 satış değerleri ve topladığı beğeni ile tekrarlanması zor bir başarı kazanmıştı. Fakat LG sonraki model V20 ile başarısını tekrarladı diyebiliriz. Galaxy Note 7’nin de hüsran yaratmasıyla birlikte büyük ekranlı akıllı telefon isteyen kullanıcılar için V20 çok önemli bir seçenek halini aldı. Kullanıcıların her iki akıllı telefonda da sevdikleri bir diğer önemli özellik kullanılan yüksek empedanslı DAC idi. Tatmin edici bir ses deneyimi sunan LG V20’nin ses kalitesini artırmak için ünlü ses modu ViPER4Android’i yüklemek mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

LG V20’nin Ses Kalitesini Artırmak

LG V20'nin Ses Kalitesini Artırmak 1

LG V20 akıllı telefona ViPER4Android’i yükleyebilmek için cihazda custom recovery kurulumunun yapılması ve root erişiminin sağlanması gerekiyor. Mod dosyasını buradan indirebilirsiniz. Dosya akıllı telefonun tüm varyantlarıyla uyumlu.

Öncelikle indirdiğiniz ZIP dosyasını akıllı telefonun dahili depolama birimine aktarın.

BusyBox yükleyin, mümkünse /system/xbin dizinini tercih edin. Aksi takdirde XHiFi çalışmıyor, yalnızca FX oluyor.

Akıllı telefonu TWRP recovery modunda çalıştırın. Bunun için öncelikle akıllı telefonu güç butonunu kullanarak kapatın. Güç ve ses azaltma butonlarına basılı tutun. LG logosu ekranda belirdiğinde güç tuşunu bırakın ancak ses azaltma düğmesine basmaya devam edin; bunu yaparken yalnızca bir kez güç düğmesine basın. Recovery menüsü görüntülendiğinde tuşları serbest bırakın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Menüdeki Install seçeneğine dokunun. İndirip akıllı telefonunuza aktardığınız ZIP dosyasını seçin ve flash’lamak için gerekli kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlandığında akıllı telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.