Kategoriler
Rehberler

Android: Gelişmiş Ses Kontrolü

Android‘li akıllı telefonlarda gelişmiş ses kontrolü sağlamak için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Phascinate tarafından geliştirilen Precise Volume uygulaması kütüphanede veya kalabalık bir otobüste bulunmanıza bakılmaksızın telefonunuzdaki tüm ses seviyelerini düzgün, tutarlı ve rahat bir deneyim sağlamak üzere ayarlamayı amaçlıyor. Google Play’den ücretsiz indirilebilen uygulamanın tam versiyonu uygulama içi satın alma metoduyla 3 USD karşılığında edinilebiliyor. Precise Volume ile Android’de gelişmiş ses kontrolü imkanına kavuşmak oldukça kolay.

Android: Gelişmiş Ses Kontrolü

Android Gelişmiş Ses Kontrolü 1

Tasarım farklı olmasına rağmen uygulama nispeten modern görünüyor. Ana uygulama sayfası ses seviyesi çubuklarını ve ön ayarları gösteriyor. Tüm seçenekler ve ayarlar ekranın alt kısmında yer alan More Volume Settings altında bulunmakta. Sağ üst köşede tam sürümünü satın almak için ek bir düğme ve birkaç seçenek içeren yer paylaşımlı menü (tam versiyonu satın almak için başka bir başlık da var) bulacaksınız.

Android Gelişmiş Ses Kontrolü 2

Uygulamanın ücretsiz versiyonu General Settings bölümündeki ayarları kullanmanıza izin veriyor. Zil sesi, bildirim ve sistem sesini ayarlayabiliyorsunuz; en üst hoparlör ses düzeyini rahatça duyulabilir bir seviyeye ayarlama imkanı ile ses tuşlarını medya sesleri için kilitleme özelliği var.

Kulaklık ses seviyesini limitleyebiliyor, ön tanımlar oluşturup kullanabiliyorsunuz. Bu ön tanım / preset’ler farklı kulaklık ve Bluetooth hoparlörler için ayarlanıp tek dokunuşla seçilebiliyor.

Android Gelişmiş Ses Kontrolü 3

Pro sürümü satın aldıktan sonra işler daha ilginç hale geliyor. Söylemeye gerek yok, tüm reklamlar kaldırılıyor. Ayarlanabilir ses seviyesi adımları, ses seviyesi hassas seviyeleri ve ses eğrisi ayarlaması imkanı elde ediliyor. Ses seviyesi preset / ön ayarları üzerinde daha fazla kontrole sahip oluyor ve bunların otomatik olarak tetiklenmesini sağlayabiliyorsunuz (Bu durum özelliği gerçekten yararlı hale getiriyor). Birkaç ekstranın yanı sıra şık görünümlü koyu bir tema geliyor.

[appbox googleplay id=com.phascinate.precisevolume]