Kategoriler
Rehberler

Android: USB OTG Sorunu ve Çözümü

Android‘li akıllı telefonlarda zaman zaman yaşanan USB OTG sorunu ve sorunun çözümü için izlenebilecek yöntemleri ele alıyoruz. Kişisel bilgisayarlarımıza çeşitli işlevler kazandırmak adına yazılımlar yüklemenin yanı sıra çevre birimleri de dahil ediyoruz. Bunları genellikle USB portu üzerinden bilgisayarlarımıza bağlıyoruz. Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde yer alan OTG özelliği sayesinde bu cihazlara da USB bellek, fare, klavye gibi bileşenler bağlanabiliyor. Tabii çeşitli durumlarda USB OTG sorunu yaşamak mümkün, bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir.

Android: USB OTG Sorunu ve Çözümü

OTG kablosu aracılığıyla akıllı telefonunuza bağladığınız USB bellek cihaz tarafından tanınmıyor mu? Bu gerçekten can sıkıcı bir durum ve çeşitli sebepleri olabilir. Öncelikle akıllı telefonunuzun üreticisinin web sitesini ziyaret edin ve cihazda USB OTG desteği bulunup bulunmadığını kontrol edin. Her Android cihazda OTG özelliği olmayabilir. Birçok kullanıcı bu durumun farkında olmadan sonuç almak için çaba gösteriyor.

Android USB OTG Sorunu ve Çözümü 1

Eski OTG teknolojisi bağlı aksesuar ve cihazlar için daha fazla güç kullanırken, yeni OTG teknolojisi mümkün olan en düşük güce rağmen OTG cihazlarının çalışmasını sağlamak için optimize edilmiş durumda. OTG destekleyen güncel bir cihaza eski teknoloji bir USB OTG aksesuarını bağlıyorsanız sonuç elde edemeyebilirsiniz çünkü bağladığınız aksesuar muhtemelen akıllı telefon / tabletin sağladığı güçten daha fazlasına ihtiyaç duyuyordur. Bu noktada çözüm için tanınmış ve güvenilirliğinden emin olunan firmaların güncel ürünlerini tercih etmelisiniz. Ürünleri bir miktar daha pahalı olabilir ancak sonuç almak adına daha fazla ödeme yapmayı göze almalısınız.

Android USB OTG Sorunu ve Çözümü 2

Akıllı telefonunuzun yazılımı bağlanan USB belleğin dosya formatı sistemini tanımayabilir. Bu durumda daha karmaşık algoritmalar kullanan ve gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapan bir dosya yöneticisi yardımcı olacaktır. ES File Explorer gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Android USB OTG Sorunu ve Çözümü 3