Kategoriler
Rehberler

Android: Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda dosyaları hesap makinesinde gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bugün tüm dünyada milyarlarca insan Android işletim sistemini kullanmakta. Android bünyesinde çok sayıda işlevsel özellik bulunmakta, üçüncü parti uygulamalar ile cihazlara sayısız yeni işlev de kazandırılabilmekte. Bugün ele alacağımız uygulama ile dosyaları hesap makinesinde gizlemek mümkün hale geliyor. Araç esasında bir dosya gizleme uygulaması fakat hesap makinesi görünümüne sahip. Parolayı girip = butonuna dokunulduğunda gizlenen dosyaları görüntüleme imkanı sunuyor.

Android: Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek

Smart Hide Calculator uygulamasını ilk çalıştırdığınızda ayarladığınız parolayı daha sonra uygulama arayüzünde girip = tuşuna dokunduğunuzda fotoğraf, video, döküman ve diğer tipte dosyaları gizleyip daha önce gizlediğiniz dosyaları görüntüleyebileceğiniz bir arayüz karşınıza geliyor. Android’de root erişimini sağladıysanız uygulamaları dondurabilmeniz de mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Smart Hide Calculator uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 1

Smart Hide Calculator
Smart Hide Calculator
Developer: Unknown
Price: Free

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Tabii doğal olarak ilk etapta bir parola ayarlamanız gerekmekte. Gizli dosyalarınızı görüntülemek için bu parolayı kullanacaksınız.

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 2

Parolayı doğruladıktan sonra ekranda tam fonksiyonlu bir hesap makinesi uygulaması belirecek.

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 3

Gizli kasanıza erişmek için parolayı girin ve ardından sağ alt kısımda yer alan = butonuna dokunun.

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 4

Hide Files, Unhide Files, Freeze Apps, Un-Freeze Apps butonlarının yer aldığı bu arayüzü göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 5

Hide Files seçeneğini kullanarak dilediğiniz dosyaları gizleyebilir, gizlediğiniz dosyaları bir süre sonra görünür hale getirmek isterseniz Unhide Files seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi root erişimini sağladıysanız Freeze Apps seçeneği ile dilediğiniz uygulamayı dondurmanız / gizlemeniz mümkün.

Android Dosyaları Hesap Makinesinde Gizlemek 6