Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Açık Kaynaklı Twitter İstemcisi Twidere

Twitter servisi içerik anlamında zengin olsa da istemcileri bekleneni veremiyor. Bu durumdan şikayetçi olanlar seçeneklerin az olmasından şikayetçi ve alternatifler arıyor. Twitter ağına bağlanabilen bir diğer istemci olan Twidere beğeninizi kazanabilir.

Twidere for Twitter 4.1.4 Download Android APK | Aptoide

Android: Açık Kaynaklı Twitter İstemcisi Twidere

Açık kaynaklı ve ücretsiz Twitter istemcisi olan Twidere senelerden beri kullanımda ama fazla bilinmiyor. Bunu esas alan ve ödeme talep eden diğer Twitter istemcileri de var ama öncelikle Twidere’ye göz atmakta fayda var.

Uygulamayı ücretsiz indirip kurduğunuzda yeni sürümle gelen değişiklikler listeleniyor ve Twitter ile alakalı sınırlandırmalardan ötürü geliştiricinin sorumlu tutulamayacağı çünkü elinden gelenin API ile sınırlı olduğu ifade ediliyor. Gerçekten de Twitter’ın üçüncü parti istemci geliştiricilere pek fazla olanak vermediği ortada çünkü resmi uygulamanın rakipsiz kalması isteniyor.

twidere-1

Twidere uygulaması aynı zamanda kullanıcısını bilgilendirerek takip edilen işlemleri bildiriyor yani farkında varmadan bu bildirimi hızlı biçimde geçerseniz takip ediliyor olacaksınız. Zaman çizelgeniz, tweet tıklamalarınız takip ediliyor ama bunların takip edilmesini istemiyorsanız kapatabilirsiniz.

twidere-3

Arabirim başarılı ve günün saatine göre arabirimi siyah ya da beyaz arka plana çevirebiliyor. Sekmeli gezinti işinizi kolaylaştırıyor ve bir dereceye kadar özelleştirme seçeneği veriliyor. Kişileri izlerken RT, favori, paylaşma, kopyalama seçenekleri var.

twidere-6

İstenenleri gerçekleştirmek kolay ve sıkıntı yok. Çok sayıda seçenek sunan uygulama ayarları sayesinde istediğiniz biçimde özelleştirebilirsiniz. Tweet’lerin gösterimi sırasında kullanılan font boyutu vb seçilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu