Kategoriler
Rehberler

Android: Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek

Android‘li akıllı telefonlarda Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek üzere izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’in en güçlü yönlerinden birisi geniş uygulama koleksiyonu. Neredeyse her şey için bir uygulama bulabiliyorsunuz. Geliştirici iseniz ve Android geliştirme alanından yeniyseniz mevcut uygulama yığının içerisinde ön plana çıkacak bir uygulama geliştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Henüz uygulanmayan ilginç bir fikir veya iyileştirme için bir uygulama ortaya koymak hiç de kolay değil. Bugün ele alacağımız uygulama gerçekten beğenimizi kazandı. Tamamen benzersiz bir çözüm değil fakat tasarım, işlevsellik, kullanıcı deneyimi ve daha birçok faktörden dolayı dikkatimizi çekmeyi başardı. VibeOnKey uygulaması Android‘li akıllı telefonunda Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek isteyen kullanıcıları hedefliyor.

Android: Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek

Uygulamayı Google Play uygulama mağazasından ücretsiz indirebiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=myus.vibeonkey]

Kurulumun ardından VibeOnKey’i çalıştırın. Görevlerini yerine getirebilmek için Android’de bazı erişim talepleri olacak, onay verin. Aynı zamanda Accessibility settings menüsünden uygulamayı etkinleştirmeniz gerekecek.

Android Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek 1

Uygulamada fiziksel tuşlar için titreşimi etkinleştirebiliyorsunuz. Arayüzde tüm fiziksel tuşlar listelenmekte, diledikleriniz için titreşimi açabilirsiniz. Güç tuşu için titreşim özelliğinin deneysel olduğu ve her cihazda işe yaramayabileceği belirtiliyor, biz de denemelerimizde olumlu sonuç elde edemedik.

Android Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek 2

Titreşim gücünü ayarlamanız mümkün.

Android Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek 3

Titreşimin tuşa bastığınızda ya da tuşu serbest bıraktığınızda etkinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Android Fiziksel Tuşlar İçin Ses ve Titreşimi Etkinleştirmek 4

Screen Vibration seçeneğini aktive ederseniz ekrana dokunduğunuzda titreşimli geri bildirim alacaksınız. Sound seçeneği ise fiziksel tuşlara basıldığında sesli geri bildirim almanızı sağlıyor.