Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: Veri Frenlemesine Maruz Kalmayın

Bazı servis sağlayıcılar sınırsız kullanım izni olan mobil paketler sunuyor ama gerçekte durum böyle olmayıp bir aşamadan sonra hız düşüyor. Bu sayede sistemi kötüye kullanan kullanıcıların hızı kesilerek zarardan dönülebiliyor. Bu yaşanan veri frenlemesi sizin de başınıza gelebilir.

Android/iOS: Veri Frenlemesine Maruz Kalmayın

Bu tür durumlarda adil kullanım kotası aşıldığına dair bildirim alırsınız ve hızını frenlenir. Böylece diğer kullanıcıların gereksiz yavaşlaması engellenir. Bu duruma düşmemek için mobil veri kullanımınızı takibe alabilirsiniz. Android 4.0 ve üstünde veri takip özelliği var. Aksi durumda Onavo Count, My Data Manager gibi uygulamalar kurulup kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

android4datause

Apple iOS ile de benzer takip geliyor ama bu kadar kullanışlı değil. Görmek için ayarlar uygulaması içinden genel alanında kullanıma bakıp mobil kullanımı görebilirsiniz. Android için de benzer biçimde ayarlar içinden mobil kullanım görülebilir.

spyd-proxy

Önerimiz mümkün olduğunca uygulama güncellemelerini Wi-Fi üzerinden yapmanız ve video içeriğini de bu şekilde izlemeniz. En çok veri akışını video yayınları gerçekleştiriyor. Benzer biçimde uygulama güncellemeleri de her gün 100 MB ve üstüne çıkabilir. Mobil gezintide kullanım az olsa da zamanla katlanabilir ve bunun için Chrome gibi uygulamalardaki mobil veri sıkıştırma devreye sokulabilir.