Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Fotoğraf Arşivlemek

Popüler sosyal ağ uygulaması Instagram’da fotoğraf arşivlemek için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Bu dijital çağda herhalde hepimizin sürekli fotoğraf çekiyor olduğu açık. 2000’li yılların başlarında dijital fotoğraf makinelerini yoğun şekilde kullanıyorduk; sonrasında akıllı telefonlarımız fotoğraf çekiminde ilk sırayı aldı. Tabii bu fotoğraflar depolama birimlerinde ya da hafıza kartlarında kalmıyor, genellikle sosyal ağlarda paylaşılıyor. Filtreleri ve devasa kullanıcı kitlesiyle Instagram fotoğraf paylaşım odaklı en popüler sosyal ağlardan birisi konumunda. Instagram’da örneğin kedinizin ya da arabanızın çok sayıda fotoğrafını paylaştığınızı fark etmiş ve bunların bir kısmını kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Servise yeni eklenen arşivleme seçeneği bunun için var. Arşivlenen bir ileti silinmiyor, yalnızca takipçilerinizin bu paylaşımları görmesini engelliyor. Bu paylaşımları dilediğiniz an yine görünür kılabiliyorsunuz. Instagram’da fotoğraf arşivlemek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Instagram’da Fotoğraf Arşivlemek

Instagram uygulamasını açın ve profil sekmesine gidin. Arşivlemek istediğiniz bir fotoğrafa dokunun. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan butona dokunun. Karşınıza gelen menüdeki Archive seçeneğini kullandığınızda ilgili fotoğraf arşivlenecek ve artık takipçileriniz bu fotoğrafı göremeyecektir.

Instagram'da Fotoğraf Arşivlemek 1

Instagram’da takipçilerinizin arşivlediğiniz paylaşımları göremediğini belirtmiştik, ancak tabii ki siz görebiliyorsunuz. Instagram uygulamasını açın ve profil sayfasına gidin. Sağ üst kısımda saat simgesine benzer bir simgeye sahip olan butona dokunun. Arşivlediğiniz iletileri beğeniler ve yorumlar ile birlikte görüntüleyebileceksiniz.

Instagram'da Fotoğraf Arşivlemek 2

Herhangi bir paylaşımı arşivden çıkarıp tekrar profilinizde görünür hale getirmek için üstte anlattığımız şekilde arşivlenen iletiler bölümüne erişin. Arşivden çıkarmak istediğiniz fotoğrafa dokunun. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip butonu kullanıp açılan seçenekler menüsünden Show on profile‘a dokunun. Takipçileriniz ilgili fotoğrafı yine görebilecektir.

Instagram'da Fotoğraf Arşivlemek 3