Kategoriler
Rehberler

Android: PC’den Mobile Müzik Akışı

Tüm müzik arşivinizi yanınızda taşımanın en kolay yolu nedir? Elbette Google Play Music gibi bir bulut esaslı müzik akış servisi ama buluta emanet etmek istemiyorsanız ve mobilde dahili depolama alanınız azsa PC ortamından akış olarak iletmeyi deneyebilirsiniz.

Android: PC’den Mobile Müzik Akışı

Bu tür uygulamalar için aynı ağda olmanız ve Wi-Fi üzerinden bağlanmanız gerekiyor ama mobil cihazla dışarı çıktığınızda 4G üzerinden PC erişimi kurmak istiyorsanız dışa açılan IP adresinizi bulan ve bunu yönlendiren bir servis kullanmanız gerekiyor. Bazı router’lar bu servislere destek verip yönlendirme yapıyor ve kolay bir adres üzerinden erişebiliyorsunuz.

AudioStreamer

android-stream-audiostreamer

PC’ye kuracağınız bu uygulama sayesinde müzik akışı başlatabilirsiniz. Arka planda işleyip port dinleyecek ve herhangi bir internet tarayıcı ile bağlandığınızda müziği mobil cihaza servis edecek. Varsayılan olarak 9090 portu üzerinden erişim veriyor ve oturum açmak gerekiyor. Sadece temellere önem veren sade bir uygulama.

Muzecast Music Streamer Pro

android-stream-homedj

Uygulamanın PC sürümünü kurun ve ardından mobil uygulamasını kullanarak rahatça müziğinizi akış biçiminde dinleyin. Server sunucu uygulaması üzerinden dinamik çalma listesi, çevrimdışı önbellekleme, akış kalitesi gibi ayarlar değiştirilebiliyor. Pro sürüme geçerseniz gösterdiği reklamlar kalkıyor.

[appbox googleplay id=com.vorlan.homedj.pro]

AirStream

android-stream-airstream

PC yanında Mac akış desteği de olan ilk uygulamamız sayesinde yüksek kalitede müzik dinleyebilir ve erişim yetkisi üzerinden bilgisayardaki dosyaları mobile kopyalayabilirsiniz. Ek özellikler arayanlar için ideal. Oturum açmak suretiyle koruma sağlanıyor. Android uygulamasında dosya gezgini ve müzik çalar bir arada ve deneyim sorunsuz. Arabirim sade olup port yönlendirmek gerekmiyor, sistemi otomatik algılıyor.

[appbox googleplay id=com.nityaalabs.airstream]

SoundWire

android-stream-soundwire

Windows dışında Mac ve Linux desteği de olan çözüm sadece müzikle sınırlı kalmıyor, bilgisayarda duyulan tüm sesleri mobile aktarıyor. Aynı zamanda arabirim, uygulama ve video sesleri vb de iletiliyor. Oyun oynarken de denemek isteyebilirsiniz. Hem yüksek  kalitede, hem de düşük gecikme süresiyle iletim yapması beğeni kazanıyor. Ağ bağlantısı sorunluysa sıkıştırma seçeneğiyle daha iyi sonuç alabilirsiniz. Full sürümde reklamlar gösterilmiyor.

[appbox googleplay id=com.georgie.SoundWireFree]

Subsonic

android-stream-subsonic

Üç platforma da hitap eden bir diğer seçenek. Temiz ve modern arabirimli uygulama dahili müzik çalar, çevrimdışı önbellekleme, akış kalitesi seçimi ve uzaktan kontrol etme gibi seçenekler içeriyor.

[appbox googleplay id=net.sourceforge.subsonic.androidapp]