Kategoriler
Rehberler

iOS: PC’deki Fotoğrafları iPhone’a Aktarmak

Bilgisayarda yer alan fotoğrafları iPhone’a aktarmak istiyorsanız bu işlem hiç de zor değil ve kablo bağlantısı yapmanız şart olmuyor. Yeni nesil bulut depolama servisleri işinizi kolaylaştırıyor ve otomatiğe bağlıyor.

iOS: PC’deki Fotoğrafları iPhone’a Aktarmak

Bu işlemi kolaylaştırmak için Apple imzalı iCloud bulut servisini kullanmak en mantıklı olanı. Apple iCloud servisi fotoğrafları cihazlar arasında eşleştirebiliyor ama elbette çok fazla fotoğraf varsa ücretsiz sunulan iCloud bulut depolama alanı 5 GB olduğu için yetersiz kalabilir. Ayarlar içinden Fotoğraflara bakınca yeterli depolama alanı olup olmadığını görebilirsiniz.

icloud-logo_thumb800

Bunun için iCloud hesabınızla internet üzerinden icloud.com ile oturum açmak yerine PC’nize iCloud için istemci uygulama kurabilirsiniz. Öncelikle siteye girip oturum açın ve iCloud Photos tıklayın. Yükleme işlemi ilk kez olacaksa bir kurulum tamamlamanız gerekecek. İşlem bittikten sonra yükleme işlemine girişebilirsiniz.

step-2_thumb800

İnternet bağlantısı hızı ve yüklenecek fotoğrafların boyutuna göre yükleme işlemi zaman alacak. Ardından iPhone ile Photos uygulamasında iCloud Photo içeriğini göreceksiniz. Eşleştirme biraz zaman alabilir. Alternatif olaraksa Google Drive ya da Dropbox kullanabilirsiniz. Her biri farklı kapasiteyi ücretsiz sunuyor. Benzer biçimde hem masaüstü, hem mobil uygulamaları indirecek ve eşleştirme yapacaksınız.

google-photos_thumb800

Her ne kadar Google Drive söylemiş olsak da fotoğrafla sınırlı kalacaksanız daha mantıklı olan Google Photos uygulaması çünkü yüksek çözünürlüklü fotoğraf depolama ve yedekleme seçerseniz kapasite sınırlaması yok. Buna özel masaüstü ve mobil uygulamalar da ücretsiz.