Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Yazı Tiplerini Kullanarak Oyun Oynayın

Fontlar yani yazı tipleri önemli bir role sahip. Okuduklarımızın hoş görünmesi ve itici durması arasında ciddi bir deneyim farkı var ve tek bir font değişimiyle kullanıcı deneyimi farklı yönlere çekilebiliyor. İşte bu nedenden ötürü yazı tiplerinin sayısı sürekli artıyor.

Android: Yazı Tiplerini Kullanarak Oyun Oynayın

Bu konuya ilgil duyanların illa tasarımcı olmasına gerek yok. Farklı tip yazı tiplerini merak edenler için ilgi çekici bir oyun olan Type:Rider var. Son derece başarılı bir tasarıma sahip olan ve ilgi çekici görünen bu oyun fizik esaslı ve hareketler etkileşime giriyor. Kontrol etmek için akıllı telefonu eğmeniz, ekrandaki dokunmatik butonlara tıklamanız ya da sezgisel kontrollerle ekranın sağına / soluna tıklamanız gerekiyor. Gerçekten de kısa süre içinde alışabileceğiniz bir sistem.

Type-Rider-Words-In-Game

Her bir seviyede ilerlerken yazı tiplerini esas alan tipografiyle ilgili bilgi sahibi oluyorsunuz. Hareket ederken alfabedeki karakterleri toplayın, atlayıp zıplayarak hedefe doğru yol alın, tehlikeli engellerden uzak durmayı ihmal etmeyin. Oyun çok kolay olmasa da asla yıldırıcı derece zorluk da çıkartmıyor.

Type-Rider-Books-On-Fire

Bulmacalara çözmeniz, çıkan mini oyunları tamamlamanız gerekiyor yani can sıkıntısı çekmiyorsunuz. Eğitimsel oyunun en büyük sıkıntısı olması gerekenden biraz daha pahalı kalması. Aksi takdirde sorunsuz biçimde önerebiliriz. Eğitimsel içeriği olduğunu da düşünenler belki bu fiyata daha sıcak bakabilirler…

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?