Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Ekranını İkincil Ekrana Dönüştürün

Üretkenliğini arttırmak için birden fazla monitör kullananlara hak veriyoruz ve biz de yeri geldiğinde bu yola başvuruyoruz. Elinizde birden fazla monitör yoksa ya da buna olanak verecek boş alana sahip değilseniz iPhone’u ikincil ekran gibi kullanarak işinizi görebilirsiniz.

iOS: iPhone Ekranını İkincil Ekrana Dönüştürün

Bu uygulamaların işleyebilmesi için iPhone’a kurulan mobil uygulamaya ek olarak bilgisayara bunu iletecek uygulamanın kurulması da gerekiyor. Bazı seçeneklerde Windows, Mac ya da her ikisine uygun masaüstü uygulamaları olabiliyor.

Splashtop XDisplay

xdisplay-kext

Yüksek performanslı uzaktan sistem kontrolü alanında bilinen ve iddialı firmalardan biri olan SplashTop’un yeni uygulaması Mac ve PC sahiplerine iPhone ya da iPad’i ikincil ekrana dönüştürme olanağı veriyor. Yazılım kurulumu basit ama uygulamanın doğru biçimde çalışabilmesi için izinlerin verilmesi gerekiyor. Ardında kullanıcı adı ve parola ile hesap oluşturulması gerekiyor. Ardından bağlantı yapıldığında son derece iyi bir performans sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Air Display

air-display-help

Mac ve Windows sürümleri olan bir diğer uygulama ve kurulum daha basit. Sistemler aynı Wi-Fi üzerinden ağa erişiyorsa sıkıntı az. Ekledikten sonra ikinci ekranı seçebilirsiniz. Air Display’in geri kalan yanıysa performansın biraz daha düşük olması. Piksel yoğunluğundan ötürü bazı uygulamalarınızı kullanamaz hale gelebilirsiniz. Videolar ve genel kullanım sırasında bir miktar yavaşlama ve gecikme hissediliyor. Bu nedenle Retina netliği seçeneğini kapatıp farkı görmelisiniz. İkisi arasında kazanan SplashTop oluyor diyebiliriz.

‎Air Display
‎Air Display
Developer: Avatron LLC
Price: ₺249,99