Kategoriler
Rehberler

Moto X Play Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Moto X Play root ve TWRP recovery yüklemek için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. 5.5 inç Full HD ekran, Snapdragon 615 yongaseti, 2 GB RAM, 16 / 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 21 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP selfie kamerası gibi bileşenlere sahip olan Moto X Play akıllı telefon birçok kullanıcıyı tatmin edecek performansı ve kullanıcı deneyimini sağlayabiliyor. Cihazda bootloader kilidi olduğu için TWRP recovery kurulumu ve root erişiminden önce bootloader kilidinin kaldırılması gerekmekte.

Moto X Play Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Moto X Play Root ve TWRP Recovery Yüklemek 1

Hazırlıklar

  • Motorola USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.
  • ADB ve Fastboot sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.
  • Akıllı telefonunuzu en az % 50 seviyesine kadar şarj edin.
  • Tüm verilerinizi yedekleyin. Yedekleme için buradaki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.
  • Settings -> About Phone menüsündeki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun ve Developer Options menüsünü etkinleştirin. Ardından bu menüdeki USB Debugging ve OEM Unlock seçeneklerini aktive edin.
  • Bu işlemler Android 6.0.1 Marshmallow resmi firmware kurulu Moto X Play akıllı telefon için geçerli. Farklı cihaz ya da yazılım versiyonlarında kesinlikle denemeyin.
  • Akıllı telefonda bootloader kilidi bulunmakta. Motorola cihazlarda bootloader kilidini kaldırmak için izlenmesi gereken aşamalara bu rehberimizde değinmiştik.
İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

İndirmeler

TWRP Yüklemek ve Root Erişimini Sağlamak

Bağlantıdan TWRP imajını indirin, dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırın ve ADB kurulum klasörüne kopyalayın.

ADB klasörüne gidin, boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open CMD Here seçeneğine tıklayın. Komut İstemi aracı açılacaktır.

Moto X Play Root ve TWRP Recovery Yüklemek 2

Akıllı telefonu kapatın. Güç ve ses azaltma butonlarına basılı tutarak fastboot modunda başlatın, cihazı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu girin.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

İşlem tamamlandığında akıllı telefonunuzda ses tuşlarını kullanarak Recovery seçeneğine gidin. Cihaz TWRP recovery modunda açılacaktır.

Backup‘a dokunun ve tüm bölümleri seçerek yedeklenmesini sağlayın. Bu, şart olmayan fakat işler ters giderse işinizi önemli ölçüde kolaylaştıracak bir adım.

Yedekleme tamamlandığında TWRP ana menüsüne dönün ve Advanced > Terminal menüsüne gidin.

Terminalde echo SYSTEMLESS=true>>/data/.supersu komutunu girin.

TWRP ana menüsüne dönün, Install seçeneğine dokunun ve daha önce indirip cihaza transfer ettiğiniz Super SU dosyasını seçin. Flash’lamak için gerekli kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlandığında Reboot System seçeneğine dokunarak akıllı telefonu yeniden başlatın. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?