Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Crossfader Uygulamasıyla Şarkı Mikslemek

iOS dünyasında müzik oluşturmaya yönelik çok sayıda uygulama var. Android dünyasında da benzer seçenekler yer alıyor ama Apple dünyasında ses oluşturma, davul, düzenleme, DJ araçlarından geçilmiyor. Müzik deneyimini nasıl yaşamak isterseniz bir seçenek var.

DJ App Crossfader for iPhone Uses Movement To Mix Music

iOS: Crossfader Uygulamasıyla Şarkı Mikslemek

DJZ imzalı başarılı uygulamalardan biri olan Crossfader ilginizi çekebilir. Ücretsiz olan uygulama, Kinect ve Wii gibi doğal girdi birimlerini sevenlerin yüzünde gülümseme bırakacak kapasitede.

Müzik kontrollerini kullanıcıdan gelen hareketlere göre ayarlayan uygulama son derece sıradışı denebilir. Sola sağa eğerek kontrolleri gerçekleştirip geçiş yapabilir ve diğer DJ uygulamalarına kıyasla daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Öne ve arkaya eğerekse efektleri gerçekleştiriyorsunuz.

cf_centremix

Eğim açısı değiştikçe daha ciddi efektler devreye giriyor. Aynı zamanda sağa ve sola eğerekse şarkılar arası geçiş eşzamanlı gerçekleşiyor. Elinizi kullanmanızı gerektirense mavi ve kırmızı renkli şekilleri kullanarak şarkı değiştirmeniz. Miks elde ettikten sonra SoundCloud ortamına gönderebilirsiniz.

cf_songlist

Her biri 30 saniye olan 48 şarkı yüklü geliyor. Bazıları beklentileri karşılayamıyor ama uyumlu olacak seçildikleri söylenebilir. Bunlar kısa demolar olduğu için şarkı almak için lisans ödemek gerekmiyor. Farklı bir kullanıcı deneyimi olduğu ortada ve ilk kez denediyseniz belki de bu zamana kadar neden denemedim diyebilirsiniz.

cf_recordings

Elbette bu tek başına bir yere kadar hizmet veriyor ve diğer müzik uygulamalarını da listenize eklemeniz gerekiyor. İlerleme olanaklarının bulunduğu ortada. Denemenizi öneriyoruz.