Kategoriler
Rehberler

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değiniyoruz. Kablosuz şarj teknolojisi akıllı telefonlarda son yıllarda hayli moda oldu. 90’lı yıllardaki bazı elektrikli diş fırçalarında bu özelliği görmüştük. Akıllı telefonlarda 2012 yılından bu yana kablosuz şarj özelliği karşımıza çıkıyor. Ancak şarj hızı kablolu adaptörlere göre yavaş olduğu için kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü söylemek zor. Güncel ürünler eski nesillere kıyasla çok daha hızlı şarj olabiliyor. Bazı Samsung akıllı telefonlarda Wireless Charging Paused / Kablosuz Şarj Durdu hatasını almanız mümkün. Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ile karşı karşıyaysanız sorunun çözümü için yapabileceğiniz bir şeyler var.

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü

Hızlı Şarj Özelliğini Kontrol Edin

Akıllı telefonunuz kablosuz olarak şarj olabiliyor ancak hızlı şarj olamıyorsa Settings menüsüne gidin ve Advanced Features > Accessories > Fast Charging yolunu izleyin. Bu seçenek devre dışı ise aktive edin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü 1

Kabloyu Kontrol Edin

Bazı USB kabloları düzgün şarj edebileceği ancak veri aktaramayacağı / hızlı şarj edemeyeceği derecede arıza yapmaya meyilli oluyor. Kablonun değiştirilmesi hızlı şarj özelliğini geri getirebilir. Bununla birlikte yeni bir kabloya hemen erişemiyorsanız sadece hızlı şarj etme özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır, cihazınız yavaş da olsa şarj edebilecektir.

Hızlı Kablosuz Şarj Başlıyor Ancak Aniden Kesiliyor

Bu durumda adaptörden şüphelenebilirsiniz. Mümkünse farklı adaptörlerle deneme yapın ve en kısa zamanda orijinal bir adaptör edinin.

Ekran Kapandığında Kablosuz Şarj Duruyor

Bu sorunla karşılaşıyorsanız ekranın kapanmasını önleyebilirsiniz. Settings > About Phone > Software Information yolunu izleyin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun, Developer Options menüsü etkinleşecektir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü 2

Settings menüsüne dönün ve Developer Options‘a girin. Stay Awake özelliğini etkinleştirin. Artık akıllı telefonunuz şarj olurken ekran otomatik olarak kapanmayacaktır.

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü 3