Kategoriler
Rehberler

WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek

Android‘de WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek için faydalanabileceğiniz iki farklı yöntemden bahsedeceğiz. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda WhatsApp’a Snapchat uygulamasında yer alan Stories / Hikayeler özelliği klonlanarak dahil edildi. Öncesinde yalnızca metin tabanlı durumlar oluşturulabiliyordu, güncelleme ile bu özellik kaldırılıp yerine fotoğraf ve video içeren durum oluşturma özelliği eklenmiş oldu. Bu değişiklik kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanınca metin tabanlı durum oluşturma özelliği sonraki versiyonda tekrar sunuldu. Şu an hem metin tabanlı hem de fotoğraf / video içeren durum oluşturulabiliyor. İlki sürekli olarak profilde kalırken fotoğraf ve video içeren durumlar 24 saat sonra otomatik olarak kayboluyor. Android’li akıllı telefonunuzda WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek isteyebilirsiniz, bunun için ele alacağımız aşamaları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek

İlk yöntemde bir Android uygulamasından yararlanacağız. Adı Story Saver for Whatsapp ve Google Play mağazasından ücretsiz indirilebiliyor.

The app was not found in the store. 🙁

Kurulumdan sonra uygulamayı açın. Arayüzdeki Recent Stories butonuna dokunduğunuzda arkadaşlarınızın durumları karşınıza gelecek. Buradan durumlarda yer alan fotoğraf, video ve GIF’leri görebileceksiniz. İndirmek istediğiniz duruma dokunun ve ardından Download butonunu kullanın. İlgili içerik cihazınıza kaydedilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek 1

WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek için ES File Explorer adlı dosya yöneticisinden de yararlanabilirsiniz. Uygulama hayli popüler, halihazırda cihazınızda kurulu dahi olabilir.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager
Developer: ES Global
Price: Free+

Yükledikten sonra çalıştırın, arayüzde sol üst kısımda bulunan ve üç noktadan oluşan butona dokunun. Tools‘a gidin ve Show hidden files seçeneğini etkinleştirin. Gizli dosyalar görünür hale getirilecek. Şimdi akıllı telefonunuzun dahili depolama birimine gidin ve WhatsApp –> Media klasörünü açın. .statuses klasörünü bulun ve görüntüleyin. WhatsApp durumlarında paylaşılan fotoğraf ve videoları burada bulacaksınız.

WhatsApp Durum Fotoğraf ve Videolarını İndirmek 2