Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Stres Çarkı Nasıl Kullanılır?

Google Stres Çarkı aracına ulaşabilmek için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Stres çarkları yeni neslin ilginç şekilde hayli ilgi gösterdiği araçlar. Fikrin tam olarak kimden ve ne zaman çıktığı belli olmasa da hayli popüler olduğu bir gerçek. Çeşitli internet sitelerinde, yol üzerindeki büfelerde hatta tezgahlarda dahi satılır oldu. Her ne kadar anksiyete ile başa çıkmanın bir yöntemi olarak sunulsa da anksiyete ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunu ve çaresi böyle saçma sapan araçlar değil, tedavi için hekimlerden yardım almak gerekiyor. Stres çarkı almak istemiyorsanız ancak nasıl çalıştıklarını / kullanıldıklarını da merak ediyorsanız Google’ın stres çarkını deneyebilirsiniz.

Google Stres Çarkı Nasıl Kullanılır?

Stres çarkı İngilizce’de Fidget Spinner adıyla anılmakta. Google Stres Çarkı aracına erişmek için Android, iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzda ya da bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını açın ve Spinner yazarak arama yapın. Bu araçlar ile ilgili haberler ve yazılar sonuçlar halinde belirecek, aynı zamanda üst kısımda stres çarkı aracı yerini alacaktır.

Google Stres Çarkı Nasıl Kullanılır 1

Google Fidget Spinner’ın iki yüzü var; Mağazalardan ve çevrimiçi ortamlardan fiziksel olarak satın alabileceğiniz her zamanki üç uçlu versiyon ve numaralı segmentlere bölünmüş bir tekerlek. Bu iki yüz arasında geçiş yapmak için kartın üstündeki Number seçeneğine dokunmanız yeterli oluyor.

Oynatıcınızı döndürmek için parmağınızı kullanabilir veya izlerken kendi başına dönmeye başlamasını sağlamak için kartın altındaki Spin butonuna dokunabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar Google’ın stres çarkına erişemediğini belirtiyor. Google Fidget Spinner’a erişebilmek için Google’da dil seçeneğini İngilizce olarak ayarlamanızda ve google.com alan adı üzerinden arama yapmanızda fayda var.