Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp’ta Önemli Belge ve Notları Saklamak

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta Önemli Belge ve Notları Saklamak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. WhatsApp tüm dünyada ve ülkemizde ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Uygulama her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Arkadaşlarımızla birebir ya da grup şeklinde mesajlaşabiliyor; fotoğraf, GIF, video, ses kaydı, döküman gönderebiliyor, sesli ya da görüntülü görüşme yapabiliyoruz. Fotoğraf, GIF ya da video kullanılabilen Status / Durum özelliği de uygulamaya geçtiğimiz aylarda kazandırılmıştı. Sitemizde daha önce WhatsApp’la ilgili çok sayıda ipucu ve püf noktasına yer verdik. Bu küçük rehberimizde ise WhatsApp’ta Önemli Belge ve Notları Saklamak için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Uygulamanın kullanım amacı şüphesiz bu değil ancak WhatsApp’ı gün içerisinde yoğun şekilde kullanıyorsanız önemli verilerinizi bu uygulamada tutarak ihtiyaç duyduğunuzda kolayca erişebilirsiniz.

WhatsApp’ta Önemli Belge ve Notları Saklamak

Öncelikle WhatsApp’ta bir grup oluşturun. Zaten halihazırda bir ya da birkaç WhatsApp grubuna dahil olduğunuzu tahmin ediyoruz, yani bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi biliyor olsanız gerek. Grubun adını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha sona gruba mümkünse yakın arkadaşlarınızdan ya da aile üyelerinizden birisini ekleyin. Bir kişi eklemeniz yeterli olacak, çünkü zaten grubu oluşturduktan sonra ilgili kişiyi gruptan çıkaracaksınız.

WhatsApp'ta Önemli Belge ve Notları Saklamak 1

İlgili kişiyi çıkardıktan sonra oluşturduğunuz grupta yalnızca kendiniz kalmış olacaksınız. Yani buraya yazdığınız mesajlar, gönderdiğiniz not ve dökümanlara yalnızca siz erişebileceksiniz. Daha sonra kolayca erişmek isteyebileceğiniz metin, not, döküman, fotoğraf vb. içerikleri bu grupta paylaşabilirsiniz.