Kategoriler
Haberler

ZTE Axon 7 Mini Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ZTE Axon 7 Mini Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler söz konusu. Bilindiği gibi ZTE’nin üst düzey akıllı telefonu olan Axon 7 için Android Nougat güncellemesi Mart ayından itibaren cihazlara ulaşmaya başlamıştı. Şimdi teknik özellikler itibariyle orta – üst seviye olarak nitelendirilebilecek Axon 7 Mini modeli de tüm marketlerde güncellemeyi almaya başladı.

ZTE Axon 7 Mini Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ZTE Axon 7 Mini Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi 1

Güncelleme doğal olarak akıllı telefona Android Nougat işletim sisteminin yeniliklerini kazandırıyor. Axon 7 Mini’nin Snapdragon 617 yongaseti daha iyi performans ve akıcı bir deneyim sunabilecek. Aynı zamanda pil optimizasyonu da sağlanmakta. Çoklu uygulama penceresi, güncellenen emoji’ler, çift dil desteği, T-Mobile aboneleri için geçerli olan Wi-Fi arama özelliği de cihaza dahil oluyor.

OTA bildirimini alan kullanıcılar indirme ve kurulum işlemine başlamadan önce akıllı telefonlarının pil seviyesinin yeterli olduğundan emin olmalı, gerekirse cihazı şarj etmeli. Güncellemeyi elle kontrol etmek isteyen kullanıcılar Android’de Settings > System Update menüsünü ziyaret edebilir. Güvenlik için parmak izi okuyucu kullanıyorsanız alternatif bir kilit açma metodunu devreye sokmanız öneriliyor.

147.5 x 71 x 7.8 mm boyutlarında ve 153 gram ağırlığındaki ZTE Axon 7 Mini akıllı telefonun 5.2 inç genişlikli AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Snapdragon 617 yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 16 MP çözünürlüklü f/1.9 ana kamera, 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 2705 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler bulunuyor. Akıllı telefon kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu.