Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Arkadaşların Nerede Olduğunu Öğrenmek

Popüler Snapchat uygulamasına eklenen yeni Snap Map özelliğiyle artık Arkadaşların Nerede Olduğunu Öğrenmek mümkün hale geliyor. Aynı zamanda ne yaptıklarını da öğrenebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak ve haritayı görüntülemek için basitçe kamera sekmesine gidin ve pinch to zoom out (fotoğraflarda yakınlaştırma için yaptığımız hareketin zıttı olan uzaklaştırma hareketi) yapın. Bir sohbet başlatmak ya da konumlarını son olarak güncelledikleri zamanı görmek için simgelerine dokunabilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızın Bitmoji hesapları birbirine bağlıysa; yolculuk etme, yürüme ya da başka bir şey yapmakta olup olmadıklarını görebiliyorsunuz.

Snapchat: Arkadaşların Nerede Olduğunu Öğrenmek

Snapchat Arkadaşların Nerede Olduğunu Öğrenmek 1

Snapchat’in yüzünüze eklenen katmanlarla sizi bir yavru köpek, motorsikletli polis ya da ejderhaya dönüştürebildiği Lenses gibi çeşitli özellikleri rakipleri tarafından klonlandı ve uygulamalara dahil edildi. İlk kez Snapchat’te karşımıza çıkan Stories / Hikayeler özelliğini şu an Facebook, Instagram, WhatsApp hatta Skype’ta dahi görmek mümkün. Bilindiği gibi paylaşılan hikaye 24 saat boyunca görülebilir oluyor, sonrasında kayboluyor. Snapchat rakibi uygulamalarda da özellik bu şekilde çalışmakta. Yeni Snap Map özelliği Snapchat’e rakiplerine karşı bir avantaj sağlayacak, ta ki özellik klonlanıp diğer uygulamalara da dahil edilene kadar.

Snap Map ile tüm dünyadaki olayların snap’lerini görüntüleyebilirsiniz. Bir snap’in Snap Map’te belirmesi için Our Story olarak gönderilmesi gerekmekte. Arama aracını kullanarak dilediğiniz bir arkadaşınız için bilgiye ulaşabilirsiniz.

Snap Map’te tüm kişilerin (örneğin patronunuz gibi) sizi görebilmesinden rahatsız olabilirsiniz. Görülebilirliğinizi ayarlamak için harita arayüzündeyken sağ üst kısımdaki ayarlara erişmeyi sağlayan butona dokunun. Ghost Mode seçeneği diğer kişilerin sizi haritada görememesini sağlıyor. My Friends‘i seçerseniz tüm arkadaşlarınız konumunuzu görebiliyor. Belirli arkadaşlarınızın konumunuzu görebilmesini istiyorsanız Select Friends seçeneğini tercih edebilirsiniz.