Kategoriler
Apps & Oyunlar

Spotify: Facebook Messenger’da Grup Çalma Listeleri Oluşturmak

Müzik akışı hizmeti sunan popüler Spotify servisi Facebook Messenger’da Grup Çalma Listeleri Oluşturmak için yararlanılabilecek yeni bir özelliğin hazırlandığını duyurdu. Facebook’ta Messaging Products bölümünün Başkan Yardımcısı olan David Marcus Nisan ayında organize edilen F8 geliştiriciler konferansında Messenger uygulamasına müzik yeteneklerinin ekleneceği konusunda ipucu vermişti. Bizler de doğal olarak Facebook’un uygulamasına Apple Music ve Spotify ile işbirliği yapılarak çeşitli paylaşım yöntemlerinin sunulacağını düşündük. Açıklamaya bakılırsa Spotify Facebook Messenger’daki gruplarda arkadaşlarla birlikte çalma listesi oluşturma işlevine sahip özelliği hazırlamış.

Spotify: Facebook Messenger’da Grup Çalma Listeleri Oluşturmak

Spotify Facebook Messenger'da Grup Çalma Listeleri Oluşturmak 1

Arkadaşlarınızla bir yolculuğa çıkacağınızı ya da parti / piknik benzeri bir etkinlik hazırlığında olduğunuzu düşünelim. Müzik listesi oluşturmanız gerekmekte, ancak hem kararsız kaldığınız noktalar var hem de arkadaşlarınızın da fikrini almak ve ortak bir çalma listesi oluşturmak istiyorsunuz. Facebook Messenger’da çalma listesi oluşturmak oldukça kolay. Üstelik çalma listesine şarkı eklemek isteyen arkadaşlarınızın Spotify aboneliğinin olması da gerekmiyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Facebook Messenger’da bir grup çalma listesi oluşturmak için sohbet panelinde sol alt kısımda yer alan + simgeli butona dokunun. Spotify eklentisini açın. Arayüzden grup çalma listesi oluşturabilecek ve şarkı paylaşabileceksiniz.

Bu şüphesiz çığır açan bir yenilik değil fakat iyi düşünülmüş ve işleri hayli kolaylaştırdığını belirtmemiz gerek. Herkesin müzik zevkine uygun parçalar içeren ve seçimleriniz nedeniyle arkadaşlarınızın ağır eleştirilerine maruz kalmanızı önleyecek kullanışlı bir özellik.