Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Video Günlük Tutmaya Ne Dersiniz?

Evde çekilen videoların büyük kısmı sıkıcı ve düzgün biçimde editlenmiş değil. Bazı kurallar ve ufak parçalara bölüp birleştirerek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Her gün kısa bir video çekin ve sene sonunda birkaç dakikalık ilginç bir yıllık anıya kavuşun…

everyday | Habit tracker to help you form good habits

Android/iOS: Video Günlük Tutmaya Ne Dersiniz?

Bunu konu alan belirli uygulamalar var ve akla gelen ilk seçeneklerden biri 1 Second Everyday uygulaması oluyor. Android sürümü ücretsiz ama iOS sürümü 17.99 TL olan bu uygulama ilk aşamada bir Kickstarter projesi olarak destek toplamış ve sonrasında hayata geçirilmişti.

Bu uygulamanın amacı her gün kısa bir video çekerek birleştirmeniz olduğu için hileye izin verilmiyor yani günün tarihine eşleşen bir video çekilebiliyor. Arada atlama olursa eski güne çekim eklenemiyor.

Video hazır olunca ilgili alan turuncu olarak gösteriliyor. Bunun anlamın bir saniyelik bir kısım seçebilecek olmanız. Düzenleme arabirimi son derece basit. Tam olarak istediğiniz alan seçilene kadar parmağınızla sola ya da sağa doğru sürükleme yapın ve onay verin. Ancak kullanılan cihazın gücüne bağlı olarak arabirim biraz yavaş kalabilir.

1se-main-thmubnails

Sonuç videosu elde etmek oluştur butonuna tıklayın ve ya bir ay, ya da bir yıl seçin. Sonuç videosu elde edilince izleyebiliyor olacaksınız. Arzu ederseniz Facebook, YouTube ya da diğer kanallardan paylaşabilir ya da cihazınızda saklayabilirsiniz. İlk kez bağlantı olacaksa izinleri vermeniz gerekiyor.

1se-export

iPhone tarafında sadece kamera rulosuna destek veren uygulama bu tür bir sınırlama yapıyor. Ayrıca sadece bir saniyelik kısım almak son derece sınırlayıcı ve zorlu gelebilir. Ek olarak kayıtta ses yoksa üzerine müzik eklenemiyor. Arabirim büyük anlamda yatay modda kilitli.