Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S5 Neo Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Samsung Galaxy S5 Neo Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili sürpriz gelişmeler var. Samsung Galaxy S5 Neo akıllı telefonu hatırladınız mı? Duruma bakılırsa Samsung hatırlıyor. Ağustos 2015’te teknoloji mağazalarındaki yerini alan ve Galaxy S5 akıllı telefonun elden geçirilmiş versiyonu olarak nitelendirilebilecek olan akıllı telefon yaklaşık 3 ay kadar önce bir firmware güncellemesi almıştı. Bu güncelleme paketinde Android için Mart ayı güvenlik yamaları vardı ki o günlerde birçok akıllı telefon henüz Şubat ayı güvenlik güncellemelerini dahi almamıştı.

Samsung Galaxy S5 Neo Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Samsung Galaxy S5 Neo Android 7.0 Nougat Güncellemesi 1

Galaxy S5 Neo (SM-G903) akıllı telefon popüler benchmark uygulamalarından GFXBench’te belirdi. Veritabanındaki kayıtta akıllı telefonun Android 7.0 Nougat versiyonunu çalıştırdığı görülüyor. Samsung büyük ihtimalle cihaz için hazırladığı Nougat güncellemesini test ediyor.

Galaxy S5 Neo iki yıllık bir akıllı telefon olsa da teknik özellikleri itibariyle Android 7.0 Nougat versiyonunu rahatlıkla çalıştıracak düzeyde bir ürün. Android Nougat güncellemesini alan Galaxy A5 (2016) akıllı telefon ile hemen hemen aynı bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Galaxy S5 Neo’nun önümüzdeki dönemlerde Android Nougat güncellemesini alması muhtemel görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 için en iyi Android uygulama geliştirme trendleri

Galaxy S5 Neo akıllı telefonun 5.1 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Exynos 7580 Octa yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 16 MP çözünürlüklü f/1.9 ana kamera, ön yüzde 5 MP selfie kamerası, 2800 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler içeriyor. Su ve toza karşı dayanıklı olduğunu gösteren IP67 sertifikasına sahip olan cihaz kutusundan Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyordu ve daha sonra Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini almıştı.