Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Farklı Türdeki Dosyaları Göndermek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta yakın zamanda farklı türdeki dosyaları göndermek mümkün olabilir. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp yeni özellikler sunma açısından firmanın bünyesinde yer alan diğer uygulamalar Instagram ve Facebook Messenger’a kıyasla daha ağır kalıyor. Fakat WhatsApp’a yakın zamanda eklenecek yeni bir özellik kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor.

Whatsapp sticker nasıl yapılır? Whatsapp sticker yapma - Haberler ...

WhatsApp: Farklı Türdeki Dosyaları Göndermek

Özellik tüm kullanıcılara açıldığında artık arkadaşlarınıza ve dahil olduğunuz gruplara dilediğiniz tipte dosya gönderebileceksiniz. Uygulamada şu anda da dosya gönderme imkanı var ancak PDF, Word belgeleri, tablolar ve sunumlar gibi az sayıda dosya tipi destekleniyor.

Bu sınırlamanın şu ana kadar neden var olduğu bilinmiyor ancak yakın zaman içerisinde kalkacak olması şüphesiz sevindirici bir gelişme. Herhangi bir tipte dosya gönderimi özelliği şu anda az sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor ve özelliğin yayınlanması hayli yavaş gerçekleşiyor. Özelliğin uygulamaya ekleneceği kesin ama tüm kullanıcılar için ne zaman aktive edileceği belli değil.

WhatsApp Farklı Türdeki Dosyaları Göndermek 1

Tabii dosya gönderimlerinde bir limit olacak. iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda 128 MB, Android’li akıllı telefonlarda 100 MB ve WhatsApp Web üzerinden 64 MB’a kadar boyuttaki dosyaların gönderimine müsaade edilecek. Bu keyfi sınırlamaların hangi kriterlere dayalı olarak belirlendiğini bilmiyoruz ama WhatsApp’ın da birbirleriyle 4K videolar paylaşan kullanıcıların sunucularını çökertmesine seyirci kalması beklenemezdi.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Bu arada Android uyumlu WhatsApp’ta herhangi bir formattaki dosyayı göndermek için yararlanabileceğiniz bir uygulamayı geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştık, WhatsApp’ın resmi özelliği kullanıma açılana dek bu rehberdeki yöntemden de faydalanabilirsiniz.